Trener Mateusz Łątka szkolił dzieci w Płomieniu Limanowa od 2016 roku. Z końcem grudnia 2020 roku postanowił zrezygnować z trenowania i postanowił zmienić swoje plany życiowe.

Mateusz Łątka w 2016 roku rozpoczął oficjalnie prowadzenie drużyn w naszyn klubie. Wcześniej jednak pomagał już w prowadzeniu zespołów innym Trenerom. W marcu 2016 przejął drużynę Żaków z rocznika 2007 i 2008, którą prowadził Kamil Musiał. W sierpniu 2016 odbyły się pierwsze treningi dla Żaków z rocznika 2008 i 2009 oraz rozpoczęła w Płomieniu działalność najmłodsza grupa czyli Skrzaty z roczników 2010 i 2011. Głównym inicjatorem był właśnie Mateusz Łątka i to z tą grupą prowadził zajęcia przez kolejne lata. Wspólnie z drużyną braliśmy udział w Halowej Lidze Nowy Sącz z takimi drużynami jak Sandecja Nowy Sącz, Kolejarz Stróże bawiąc się piłką. W kolejnym sezonie powstała kolejna grupa Skrzatów z roczników 2012, którą również prowadził Mateusz.

W kolejnych latach prowadził rownież drużynę Młodzików, którą przejął od Kamila Musiala. Trener organizował wspolnie z Zarządem obozy wyjazdowe. Niezapomniane zimowe krótkie obozy w Białym Dunajcu, Poroninie. W lecie natomiast wspólne kilkudniowe wyjazdowe obozy Trampkarzy, Młodzików, Orlików i Żaków do Ochotnicy Dolnej, Trzebnicy i Jastarni każdy dobrze do dziś wspomina. Oprócz ciężkich treningów było mnóstwo zabawy i mega sympatyczna atmosfera. Trener Mateusz organizował również coroczne wycieczki na Paproć. Przez ostatnie wakacje Młodziki i Orliki brały udział w obozie dochodzeniowym na Stadionie.

Drużyny Mateusza regularnie brały udział w rozgrywkach ligowych odnosząc sukcesy: awans do I Ligi LPPN Orlików oraz Młodzików. Bardzo dobre miejsce Skrzatów w Lidze LPPN w 2018 roku. Wszystkie drużyny rywalizowały w Turniejach w Nowym Sączu, Rytrze, Tarnowie, Krakowie, Pcimiu, Strzyszowie, Dobrej, Tymbarku, Mszanie Dolnej, Limanowej oraz u okolicznych zaprzyjaźnionych klubów sportowych. Dużym sukcesem był znakomity występ Julii Matras w 2018 roku i tytuł Najlepszej Zawodniczki Wojewódzkiego Turnieju Z Podwórka na Stadion. Mnóstwo zdobytych pucharów i medali zostaje w pamięci zawodników i prywatnych zbiorach. Nasze drużyny rywalizowały na wyrównanym poziomie często sprawiając spore niespodzianki.

Kończymy pewien piękny etap w naszej piłce młodzieżowej, ale już w styczniu rozpoczynamy nowy mając nadzieję,  że będzie jeszcze lepiej.  Liczymy na zaangażowanie rodziców i dzieci. Wspólnie walczmy o kolejne sukcesy sportowe LKS Płomień.

W imieniu Zarządu LKS Płomień dziękujemy Trenerowi za pracę i poświęcenie w naszym klubie. Te ostatnie lata były piękne i obfitowały w mnóstwo wspaniałych momentów. Mateuszowi życzymy zdrowia, siły i wytrwałości do pokonywania wszelkich trudności w życiu osobistym! Liczymy, że jeszcze będziemy wspólnie pracować dla dobra Lks Płomień! Szukamy nowego Trenera dla Orlików i Młodzików. Zapewne nie będzie to łatwe zadanie, ale mamy nadzieję, że stworzone fundamenty przez Trenera Mateusza pozwolą na dalszą budowę kolejnych drużyn i tworzenia wspaniałej historii LKS Płomień.

Prezes Lks Płomień Limanowa Mirosław Twaróg

czytano 192 razy
blog comments powered by Disqus

Partnerski blog

KLI24

Ostatnie video