Ireneusz Marchwiński z końcem rundy jesiennej tj. 5 listopada 2022 roku przestał pełnić funkcję szkoleniowca drużyny Seniorów Płomienia. Trenerze dziękujemy za blisko dwa lata w klubie!

Zespół Płomienia w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 zajął 4 miejsce w tabeli A klasy Limanowskiej z dużymi szansami na walkę o awans do Ligi Okręgowej. Po tej rundzie Trener Ireneusz Marchwiński objął zespół Seniorów Płomienia w lutym 2020 roku podczas trudnego okresu jakim była pandemia. Długi okres pzygotowawczy zakończył się bez rozegrania meczu o punkty, ponieważ PZPN w związku z pandemią Covid - 19 uznał ostateczne wyniki rundy jesiennej i zakończył sezon w połowie rozgrywek. Trener Marchwiński w tym czasie zrezygnował z prowadzenia zespołu ze względu na zły stan zdrowia. Przez pół roku z bardzo dobrym skutkiem Seniorów prowadził Mateusz Łątka. Seniorzy zajęli 1 miejsce w tabeli A klasy Limanowskiej, a Trener Mateusz zrezygnował z funkcji Trenera w październiku.

W listopadzie 2020 roku ponownego prowadzenia zespołu podjął się Ireneusz Marchwiński. Planując długi okres przygotowawczy, a rozgrywki rundy wiosennej zostały wznowione w kwietniu 2021 roku. Po bardzo udanej rundzie wiosennej Seniorzy Płomienia awansowali do Ligi Okręgowej zdobywając 51 punktów, nie przegrywając żadnego meczu. W sezonie 2021/2022 podopieczni Trenera Ireneusza zajęli 3 miejsce w Lidzę Okręgowej Podhale - Limanowa i był to najlepszy wynik w 50 letniej historii klubu. Awans do V ligi był na wyciągnięcie ręki, zabrakło dwóch punktów, aby zdobyć drugie miejsce premiowane awansem. Sezon 2022/2023 rozpoczął się bardzo dobrze dla Płomienia i drużyna Marchwińskiego przez dłuższy czas była liderem Ligi Okręgowej. Końcowe spotkania były słabsze i ostatecznie po rundzie jesiennej zajmuję 8 miejsce w tabeli z 18 punktami na koncie.

W rozgrywach Pucharu Polski pod wodzą Trenera Mateusza Łątki i później Ireneusza Marchwińskiego Płomień m.in dotarł do Finału na szczeblu LPPN w sezonie 2020/2021. 

Drużyna pod wodzą Ireneusza Marchwińskiego rozegrała 57 spotkań ligowych oraz pucharowych, wygrywając 34 mecze, remisując siedem spotkań i przegrywając 16 razy. Bilans bramkowy to 130 zdobytych goli przy 85 straconych.

Dziękujemy Trenerowi za wszystko co zrobił dla Płomienia w okresie prowadzenia zespołu Seniorów. Sukcesy są bezsprzeczne i każdy, kto był w środku drużyny mógł przekonać się o świetnym warsztacie i ligowym doświadczeniu Trenera Marchwińskiego, który był fachowcem i bardzo dobrym szkoleniowcem. Ze swoich zadań wywiązywał się profesjonalnie i zdecydowanie zmienił oblicze zespołu. Decyzję o zakończeniu współpracy podjęliśmy wspólnie wraz z Zarządem rozstając się w bardzo dobrych relacjach z Trenerem. Życzymy Trenerowi Ireneuszowi przede wszystkim zdrowia i jeszcze wielu pozytywnych piłkarskich emocji oraz radości ze swojej piłkarskiej pasji.

Prezes Lks Płomień Limanowa Mirosław Twaróg

Zarząd LKS Płomień Limanowa poszukuję obecnie trenera seniorów. Nazwisko szkoleniowca, który poprowadzi zespół w rundzie wiosennej sezonu 2022/2023 poznamy najprawdopodobniej w styczniu, przed okresem przygotowawczym.

czytano 439 razy
blog comments powered by Disqus

Partnerski blog

KLI24

Ostatnie video