Seniorzy Płomienia wkraczają w ostatnią fazę przygotowań z nowym Trenerem. Decyzją Zarządu funkcje pierwszego Trenera pełnił będzie Mateusz Łątka. 

Decyzją Zarządu LKS Płomień Limanowa Trenerem Seniorów od 20 lipca jest pan Mateusz Łątka. Funkcje te pełnił będzie conajmniej do końca 2020 roku z opcją przedłużenia na kolejną rundę.

Mianowany Trener Seniorów jest dobrze znany wszystkim na terenie Limanowskiego Podokręgu. Urodzony 16 lipca 1993 roku od zawsze związany z Płomieniem. Przeszedł wszystkie szczeble klubu jako piłkarz czyli w tamtym okresie Trampkarzy oraz Juniorów, których Trenerem był Łukasz Bukowiec. Drużyna Juniorów w składzie, której grał m.in w 2010 roku była najlepszym zespołem w powiecie limanowskim i z powodzeniem rywalizowała w Okręgowej Lidze Nowosądeckiej. Następnie jako zawodnik grał w Seniorach Płomienia w B oraz A klasie. Drużyna pod wodzą Piotra Pietrucha sukcesywnie robiła awanse, aż do Ligi Okręgowej. Debiut na tym poziomie w 2014 roku i świetne występy w lokalnym Pucharze Polski. Nieustępliwy, twardy i walczący do końca to główne cechy jakie pokazywał w kazdym meczu jako zawodnik. Liczne kontuzje były dużym obciążeniem i kilka razy przerywały jego przygodę z piłką. Jednak za każdym razem wracał mocniejszy. 

Mateusz Łątka pracę Trenerską rozpoczął w Płomieniu tworząc wspólnie z Kamilem Musiałam i Łukaszem Bukowcem najmłodsze drużyny klubu. W 2016 roku utworzył drużyny Żaków oraz Skrzatów w których znalazły się dzieci z rocznika 2011 i 2010. Następnie przejmując drużynę Orlików. Pracował również w LKS Mordarka oraz w grupach szkolnych AP Mam Talent. 

Mateusz Łątka posiada uprawnienia trenerskie UEFA B jest również Trenerem Orlików oraz Młodzików Płomienia. 

Decyzją Zarządu po długich rozmowach oraz kilku spotkaniach Trenerem Seniorskiej drużyny zostaje  mianowany Mateusz Łątka, który od początku był typowany przez Zarząd Klubu po rezygnacji Trenera Marchwińskiego z powodów zdrowotnych. Rozpatrywaliśmy i rozmawiali łącznie z dziewięcioma zainteresowanymi. Wszystkim dziękujemy za poświęcony czas. Jesteśmy przekonani, że podjęta decyzja jest najlepszą w tym momencie. Trener Mateusz ma pełne wsparcie Zarządu oraz mamy nadzieję, że zawodnicy podejmą współpracę i stworzymy prawdziwy zespół, który na boisku będzie kolektywem.

Prezes Lks Płomień Limanowa Mirosław Twaróg

Drużyna Płomienia jest w trakcie przygotowań do rundy jesiennej. Przed zespołem mecz Pucharu Polski z Jaworzanką Jaworzna i będzie to oficjalny debiut Trenera Mateusza Łątki. Zespół będzie trenował dwa razy w tygodniu oraz rozegra jeszcze jeden mecz sparingowy. 

Pierwszy mecz rundy jesiennej A klasy Limanowskiej zaplanowany jest na niedzielę 9 sierpnia o godzinie 17:00. Na stadionie im. Zygmunta Łątki Płomień podejmie LKS Mordarkę.

czytano 183 razy
blog comments powered by Disqus

Partnerski blog

KLI24

Ostatnie video