Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy informacje o śmierci pana Jana Dudka wieloletniego działacza społecznego i sportowego. Odszedł do wieczności człowiek niezwykle zasłużony dla naszej małej ojczyzny. 

Śp. Jan Dudek urodzony 25.06.1931 - zmarł 11.11.2020

Pan Jan Dudek był zasłużonym działaczem społecznym, samorządowy i członkiem OSP Łososina Górna oraz Honorowym Członkiem LKS Płomień Limanowa. Miał olbrzymi wkład w rozwój i upowszechnienie sportu w Limanowej. Pan Jan Dudek był jednym z założycieli Ludowego Zespołu Sportowego w Łososinie Górnej czyli późniejszego LKSu. W 1984 roku wraz z żoną śp. Sabiną Dudek - Przewodniczącą Komitetu Osiedlowego - rozpoczęli starania o lokalizację pod teren stadionu sportowego. Pracami prawno - formalnymi zajmował się pan Jan Dudek.

Wyciąg z Historii LKS Płomień Limanowa:

Ludowy Zespół Sportowy w Łososinie Górnej, obecnej dzielnicy miasta został założony przez  Jana Dudka i Franciszka Opiołę w 1948 roku. Młodzież ćwiczyła i uczestniczyła w rozgrywkach piłki siatkowej. Działalność sportowa kilka razy ustawała ze względu na brak boiska sportowego.

 W 1984r.  Sabina Dudek – przewodnicząca Komitetu Osiedlowego rozpoczęła starania o lokalizację pod stadion sportowy. Pracami formalnie – prawnymi zajął się Jan Dudek. Po uzyskaniu lokalizacji 19.10.1986r. Powołano Społeczny Komitet Budowy Stadionu Sportowego w Łososinie Górnej w skaldzie: przewodniczący – Zygmunt Łątka, zastępca – Stanisław Golonka i członkowie: Michał Kociołek , Jan Dudek, Ryszard Wróbel. Stadion powstał w bardzo krótkim czasie, a jego otwarcie nastąpiło 24.07.1988r. 

W 1989 roku z inicjatywy działaczy powstał Ludowy Klub Sportowy „Płomień“ Limanowa uzyskując osobowość prawną. W komitecie założycielskim był m.in pan Jan Dudek.

Pan Jan Dudek był osobą niezwykle zangażowaną w działalność sportową LKS Płomień, był wiernym kibicem i regularnie uczestniczył we wszystkich Walnych Zebraniach Klubu oraz uroczystościach Wigilijnych. 

Pan Jan Dudek był również Honorowym druhem OSP Łososina Górna i osobą niezwykle zaangażowaną w rozwój dzielnicy Miasta Limanowa - Łososiny Górnej.

Śp. Jan Dudek przez 16 lat był Przewodnicączym Osiedla nr. 5. Został odznaczony m.in Orderem Odrodzenia Polski - Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej, nadawanego za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu. Został wielokrotnie odznaczony przez OZPN, LPPN oraz MZLZS Zasłużonego Działacza na rzecz LZS oraz LKS Płomień.

 

 

 

 

Śmierć pana Jana jest nieodżałowaną stratą dla naszej społeczności. Odszedł dobry, ciepły człowiek, który całe swoje życie poświęcił na rzecz lokalnych działań społecznych, sportowych i organizacyjnych.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 14 listopada o godz. 9:15 w Kościele parafialnym w Łososinie Górnej.

Rodzinie i najbliższym składamy szczere wyrazy współczucia.

czytano 166 razy
blog comments powered by Disqus

Partnerski blog

KLI24

Ostatnie video