Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy informacje o śmierci pana Ludwika Załubskiego wieloletniego działacza społecznego i bardzo oddanego naszemu Płomieniowi. Odszedł do wieczności człowiek niezwykle zasłużony dla naszej małej ojczyzny. 

Śp. Ludwik Załubski urodzony 13.08.1928 - zmarł 20.12.2020

Pan Ludwik Załubski był zasłużonym działaczem społecznym, członkiem OSP Łososina Górna oraz Honorowym Członkiem LKS Płomień Limanowa. Miał olbrzymi wkład w rozwój i upowszechnienie sportu w Limanowej. Pan Ludwik Załubski przyczynił się do reaktywacji i stworzenia pierwszej oficjalnej drużyny Płomienia zgłoszonej do C klasy w Limanowej. Był pierwszym kierownikiem Klubu.

Wyciąg z Historii LKS Płomień Limanowa:

W latach 1972-1975: Adam Dudek, Stanisław Golonka, Henryk Gąsiorek, Marek Danowski, Ludwik Załubski reaktywują działalność sportową w oparciu o członków straży pożarnej i przyjmują nazwę LZS "Płomień". Dzięki przychylności naczelnika gminy Łososina Górna, Andrzeja Ociepki i zaangażowaniu nowego zarządu powstaje pierwsze boisko sportowe do gry w piłkę nożną obok szkoły,zaś  w parku do siatkówki i skocznię do skoku wzwyż i w dal.W tym czasie LZS pod kierownictwem Ludwika Załubskiego prowadzi prężną działalność w zakresie piłki nożnej kl.“C“ 

 

 

Pan Ludwik Załubski był również Honorowym druhem OSP Łososina Górna i osobą niezwykle zaangażowaną w rozwój Łososińskiej straży. To dzięki jego staraniom i ciężkiej pracy udało się wybudować Remizę OSP. Organizował przedstawienia kulturalne w remizie OSP. Słynne na całą okolicę były wystawiane przez jego reżyserowane Jasełka w których brały udział dzieci i młodzież z Łososiny i okolic.

Śp. Ludwik Załubski Został wielokrotnie odznaczony przez OZPN, LPPN oraz MZLZS dla Zasłużonego Działacza na rzecz LZS oraz LKS Płomień.

 

 

Śmierć pana Ludwika jest nieodżałowaną stratą dla naszej społeczności. Pan Ludwik zawsze uśmiechnięty pełny energii był świetnym przykładem pozytywnego człowieka działającego na rzecz innych. Mocno angażując się w Płomień oraz w Ochotniczą Straż zyskał olbrzymi szacunek u społeczności Łososiny Górnej i okolic.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 23 grudnia o godz. 12:30 w Kościele parafialnym w Łososinie Górnej.

Rodzinie i najbliższym składamy szczere wyrazy współczucia.

czytano 238 razy
blog comments powered by Disqus

Partnerski blog

KLI24

Ostatnie video