12. [] P. Ociepka [wszedł] 65' ( M. Golonka )
  13. [] K. Dutka [wszedł] 70' ( B. Hajnold )
Średnia wieku: 13 lat

Dobrzanka Dobra - Płomień Limanowa 3:0 (1:0)

Drużyna trampkarzy do Dobrej jechała z nadziejami na umocnienie się na fotelu lidera. Kadra trampkarzy liczyła zaledwie 13 zawodników. Dobrzanka na ten mecz wystawiła solidny skład z 18 zawodnikami, dodatkowo po za meczową kadrą było conajmniej 5 zawodników.

Początek spotkania zapowiadał ciężki mecz dla obydwu drużyn, a w szczególności dla Płomienia, który pierwszy raz na wiosnę grał po za swoim stadionem. Małe w stosunku do stadionu Płomienia, boisko Dobrzanki nie sprzyjało grze jaką preferuje Płomień. Od początku ciężko było rozwinąć, skrzydła naszym młodym zawodnikom. Podania były nie dokładne, raz za mocne raz za lekkie. Jednak pierwsze składna akcja podbramkowa należała do Płomienia. W 6 minucie R. Twaróg dośrodkował na 5 metr do D. Chanka, który zdołał oddać strzał z pierwszej piłki, ale tylko w środek bramki. Dobrzanka zaatakowała bramkę w 11 minucie, kiedy strzelał niecelnie pomocnik gospodarzy. Później Dobrzanka przejęła inicjatywę nie wypuszczając Płomienia z własnej połówki, stosując praktycznie taki pressing przez całe 70 minut. W 14 minucie dobrą akcję przeprowadził Płomień. R. Twaróg podał do D. Chanka ten przegrał pojedynek z obrońcami ale do piłki doszedł D. Golonka i uderzył mocno z 20 metra, a piłka wylądowała na bocznej siatce. W 23 minucie z rzutu wolnego zawodnik Dobrzanki uderzył tuż obok słupka, gdzie był ustawiony D. Chanek i wybił piłkę przed siebie. W pierwszej części kilku krotnie dobrze spisywał się M. Kęska, broniąc mocne strzały, jak również czujnie wychodząc do piłek na przed polu. W 31 minucie nie miał raczej szans i Dobrzanka objęła prowadzenie. Obrona zaspała i zostawiła jednego zawodnika w polu karnym, który uderzył pewnie nad bramkarzem Płomienia. Do końca połowy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie doskonałe dwie okazje do podwyższenia wyniku mieli zawodnicy z Dobrej, bo już w 1 minucie po rozpoczęciu znaleźli się pod bramką M. Kęski, aż jeden z napastników uderzył i piłka o centymetry przeleciała obok bramki. 10 minut po przerwie po rzucie wolnym dobrze wybronił M. Kęska, a po rzucie rożnym wykonywanym później z lini bramkowej piłkę wybił D. Michura. Po kolejnym rzucie rożnym piłka po strzale jednego z gospodarzy odbiła się od poprzeczki. W 25 minucie drugiej połowy D. Chanek miał doskonałą sytucję do zdobycia bramki bo znalazł się sam na sam z bramkarzem, jednak zbyt długo zwlekał i było po akcji. Dwie minuty po tej akcji padła druga bramka dla Dobrzanki. Po błędach skrzydłowy Dobrzanki znalazł się tuż przed bramkarze i uderzył mocno po długim rogu. Na 5 minut przed końcem Dobrzanka przypieczętowała zwycięstwo. Piłka minęła ostatniego stopera T. Sułkowskiego i M. Kęska nie miał szans w sytuacji sam na sam. Do końca spotkania nie wydarzyło się już nic ciekawego.

Trampkarze Płomienia przegrali bardzo ważne spotkanie i stracili pozycję lidera na rzecz Dobrzanki, która w dzisiejszym spotkaniu była dobrze dysponowana i to właśnie Dobrzanka na 2 kolejki przed końcem rozgrywek ma największe szanse na 1 miejce w III Lidze Trampkarzy.

Zwycięstwa: 1, Remisy: 1, Porażki: 7, Bilans bramkowy: -39

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 134 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Dobrzanka Dobra ( Trampkarze ) - Lks Płomień Limanowa ( Trampkarze ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.