12. [] M. Myszka [wszedł] 89' ( A. Wąsowicz )
Średnia wieku: 22 lat
Ustawienie: 1-4-5-1

Seniorzy Płomienia do spotkania z rezerwami Tymbarku wyszli bardzo zmotywowani i jasno twierdzili, że do Łososiny chcą przyjechać z 3 punktami.

Mecz mógł jednak się rozpocząć od fatalnej sytuacji. Sam na sam z bramkarzem miał zawodnik Tymbarku Konrad Boczoń, a przed polem karnym faulował bramkarz Łukasz Koza. Sędzia podyktował tylko rzut wolny i dał naszemu bramkarzowi żółty kartonik - według nie których była to niesłuszna decyzja. Płomień cały czas nie mógł wejść w mecz, ale wreszcie gdy to nastąpiło, to wciągu kilku minut padły dwie bramki dla Płomienia. Pierwszą po rzucie rożnym strzałem głową zdobył Krzysztof Kaletka, piłka wpadła w samo okineko bramki. Druga bramka to ładna akcja kilku zawodników, ostatnie podanie należało do Artka Wąsowicza, a bramkę zdobył Krzysztof Golonka, piłka przed wpadnięciem do siatki odbiła się od dwóch słupków. Do przerwy napierał Tymbark, ale bez skutecznie.

Po zmianie stron Tymbark atakował ze zdwojoną siłą i ciężko było naszym seniorom wyjść z własnej połowy. Ta nawałnica zakończyła się bramką Andrzeja Sułkowskiego. Później groźne akcję mieli kolejni zawodnicy, ale dobrze spisywała się obrona. Najlepszą okazję na strzelenie wyrównującej bramki miał Andrzej Sułkowski, który szedł w sytuacji sam na sam z bramkarzem i za długo zwlekał, aż zdążył wygarnąć mu piłkę świetnie grający Bartłomiej Zawada - najlepszy obrońca Płomienia od czasów Andrzeja Kozy. Nie wykorzystane sytuację się mszczą - mawiał klasy. Tak było i w tym spotkaniu. Rzut rożny wykonywał Krzysiek Golonka, najwyżej wyskoczył Krzysztof Kaletka i lobnął bramkarza który wyszedł z bramki. 3:1 i uniknięcie nerwowej końcówki. W ostatnich minutach na podwyższenie rezultatu miał szansę Kuba Walasik i Rafał Łącki. Pierwszy uderzył w bramkarza, a dobitkę zmarnował drugi. Do końca nie padła już żadna bramka.

Płomień wygrał trudne spotkanie 3:1. Dużo szczęścia jakie mieli nasi seniorzy przyda się w kolejnym meczu, gdzie rywalem będą rezerwy Limanovii. Trzy cenne punkty dopisujemy do swojego konta i już myślimy jak pokonać Limanovię II.

Zwycięstwa: 9, Remisy: 0, Porażki: 6, Bilans bramkowy: 12

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 250 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu KS II Tymbark ( Seniorzy ) - Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.