13. [] K. Dutka [wszedł] 68' ( M. Golonka )
  14. [] J. Puch [wszedł] 46' ( M. Łątka )
  15. [] D. Chanek [wszedł] 46' ( D. Koza )
Średnia wieku: 16 lat

Juniorzy przed spotkanie zdawali sobię sprawę, że w przypadku zdobycia trzech punktów mogą wskoczyć nawet na szóste miejsce w tabeli i zostawić daleko w tyle resztę drużyn z limanowskiego okręgu. Trenerzy ustawili składy i 10 minut po dziesiątej sędzia główny rozpoczął pierwsze spotkanie obu drużyn w lidze.

Pierwsze 10 mint nie zapowiadało, aż tak dużych emocji. Przewagę uzyskał Płomień i już 10 minucię po pięknej akcji rozpoczętej od środkowego obrońcy Szymona Kozy poszła piłka na skrzydlo do bocznego obrońcy Tomka Sułkowskiego, który dokładnie dośrodkował do Dominika Golonki i ten z piątego metra wpakował piłkę do bramki. Dobry początek, piękna akcja zakończona bramką. Niestety to by było na tyle ze skutecznością naszych zawodników w pierwszej połowie. Do 44 minuty na boisku panowała drużyna Płomienia. O blok defensywny obijali się gracze Glinika, a z przodu rządzili Tomek Łątka, Mariusz Golonka, Dawid Golonka oraz napastnicy Dominik Golonka i Krzysiek Trzupek. Akcji podbramkowych było bardzo dużo, ale żadna z nich nie była skuteczna. Albo bronił bramkarz, albo źle uderzali gospodarze. Jak mówił Klasyk polskiego futbolu Kazimierz Górski: "niewykorzystane sytuację się mszczą", tak było i w tym meczu. W ostatniej minucie pierwszej połowy, goście przeprowadzili kontrę, po której na 5 metrze pozostawiony bez krycia został napastnik z Gorlic i nie miał problemu z pokonaniem Łukasza Kozy. Do przerwy zatem niesprawiedliwy remis 1:1.

Po zmianie stron dwie zmiany personalne w Płomieniu. Od razu sytuację sam na sam z bramkarzem miał Dominik Golonka i zabrakło znowu szczęścia. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Glinika, bo w 48 minucie było już 2:1 dla gości. Po rzucie wolnym z lewej strony najwyżej w polu karnym wyskoczył gracz Glinika i strzelił w okienko bramki. Do 68 minuty żadna z drużyn nie zagroziła poważnie przeciwnikowi. Głównie gra toczyła się w środku boiska. Dopiero w tej minucie środku piłkę odzyskał kapitan Tomasz Łątka pociągnął z nią do pola karnego wymienił podanie z Dominikiem Golonką i uderzył dokładnie po ziemi zaskakując bramkarza Glinika. 2:2 i odżyły nadzieję na korzystny wynik. Niestety tylko na trzy minuty. Niepotrzebny faul w okolicach 30 metra. Dośrodkowanie zza obrońców strącenie napastnika piłki w kierunku bramki obok słupka i piłka grzęźnie w siatce obok bezradnego Łukasza Kozy. W 78 minucie za Łukasza Kozę na bramkę wszedł Marcin Kęska. Do końca meczu po za brutalnymi faulami ze strony Glinika nic ciekawego nie wydarzyło się na boisku.

Płomień przegrywa spotkanie, które zdecydowanie było do wygrania, gdyby ekipa Juniorów miała lepiej ustawione celowniki. Kilka sytuacji powinno zakończyć się bramką, ale tak bywa w piłce nożnej, że nie zawsze więcej bramek zdobywa drużyna lepsza. Glinik wykorzystała swoje akcję i z Łososiny Górnej przywozi do Gorlic trzy punkty. Juniorzy Płomienia teraz muszą się skupić na kolejnych treningach i ostatnich dwóch meczach rundy jesiennej.

Zwycięstwa: 0, Remisy: 0, Porażki: 4, Bilans bramkowy: -10

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 253 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Lks Płomień Limanowa ( Juniorzy Starsi ) - Glinik Gorlice ( Juniorzy Starsi ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.