11. [] M. Golonka [zeszedł] 83'
  12. [] D. Guzik [wszedł] 83' ( M. Golonka )
Średnia wieku: 21 lat
Ustawienie: 1-4-5-1

Płomień Limanowa na pierwszy meczy rundy wiosennej wybrał się do Jodłownika, aby tam zmierzyć się ze Stradomką Skrzydlna. Z różnych przyczyn kadra na to spotkanie liczyła tylko dwunastu zawodników. Karol Golonka była na studiach, natomiast reszta zgłoszonych zawodników, trzeba otwarcie powiedzieć odpuściła sobie spotkanie i wypięła się na resztę drużyny. Zabrakło przede wszystkim: Szymona Wrony, Mirosława Jurzca, Artura Wąsowicza, Jana Wilka. Trener miał dylemat co do ustawienia, ale udało się złożyć skład bo na grę po kontuzji zdecydował się Jakub Walasik. Zmieniona drużyna Płomienia wyszła na pierwszy mecz z chęcią przywiezienia do Łososiny trzech punktów.

Dobrze ustawiona ekipa ze Skrzydlnej, sprawiała problemy osłabionej ekipie Płomienia. Pierwszą dobrą akcję mieli gospodarze. Napastnik Stradomki w 10 minucie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i strzelił obok słupka po ziemi. Kolejną znaczącą akcją była akcja bramkowa. W środku pola do skrzydła zagrał Rafał Łącki, tam z obrońcami zatańczył Michał Smoter, aż dostał się w pole karne i uderzył po ziemi obok bramkarza. Później mecz rozgrywany był w środku pola, a Stradomka grała długą piłke na napastników, jednak na posterunku był Łukasz Koza. W 39 minucie padła druga bramka dla Płomienia, po przerzucie na skrzydło, Michał Smoter wbiegł z nią w pole karne dograł do Rafała Łąckiego, wbił piłkę przed bramkę i tam dołożył nogę Marcin Golonka. Do przerwy nie działo się już nic ciekawego.

Drugą połowę agresywnie rozpoczęli gospodarze i Płomień musiał zagrać bardzo defensywnie. Początek drugiej części to przewaga Stradomki, która wprawdzie nie miała sytuacji podbramkowych, ale przeważała na całym boisku. Płomień ograniczał się do wybijania piłek w przód. Dopiero w 62 minucie Stradomka miała sytuację sam na sam, ale górą w pojedynku między napastnikiem ze Skrzydlnej był Łukasz Koza. Dwie minuty później znowu dobrze na przedpolu wyłapał groźnę podania nasz bramkarz. W 69 minucie Płomień powinien prowadzić trzy do zera, ale Marcin Golonka, nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem i uderzył wysoko nad bramką. W 83 minucie przytrafił się błąd dobrze grającej przez cały mecz defensywie, ale bardzo tragiczny błąd bo nieporozumienie Krzyśka Michury i Łukasza Kozy, wykorzystali gospodarze zdobywając kontaktowego gola. W 87 minucie kolejną sytuację sam na sam zmarnowali gospodarze, napastnik znowu uderzył obok bramki. Do końca pozostały ostatnie minuty, a sędzia zagwizdał rzut wolny, za niby rękę Kamila Musiała. Była to 91 minuta, dośrodkowanie w pole karne, zabrakło wyskoku do główki i z 5 metra zawodnik ze Skrzydlnej lekko uderzył głową piłkę, która wpadła do siatki Płomienia.

Konsekwentna gra na przetrzymanie w drugiej połowie nie dała dobrego efektu. Dwa błędy w ostatnich minutach sprawiły, że z wyniku 0:2 zrobiło się 2:2 i nikt z drużyny Płomienia nie był zadowolony z tego wyniku. Przed nami jednak 9 meczy w rundzie wiosennej i trzeba zrobić wszystko, aby zdobyć jak najwięcej punktów.

Zwycięstwa: 5, Remisy: 3, Porażki: 2, Bilans bramkowy: 11

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 263 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Stradomka Skrzydlna ( Seniorzy ) - Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.