13. [] R. Twaróg [wszedł] 84' ( B. Hajnold )
  14. [] M. Kęska
  15. [] K. Kolawa [kartka] [wszedł] 74' ( J. Puch )
Średnia wieku: 17 lat

Na pierwszym meczu Łukasz Bukowiec miał do dyspozycji 15 zawodników. Każdy wiedział, że ważne jest dobrze rozpocząć sezon i każdy był odpowiednio zmotywowany do gry.

Początek spotkania należał do drużyny gości, która atakowała wysoko naszych graczy i stwarzała problemy w rozprowadzeniu naszych akcji. W 10 minucie padła pierwsza bramka w oficjalnym meczu nowego sezonu na stadionie Płomienia. Niestety strzelcem okazał się zawodnik z Barciczanki, który wykorzystał długie podanie ze swojej połowy i mimo asysty obrońców Płomienia przelobował Łukasza Kozę. Po bramcę Płomień miał trudne zadanie. Było dużo walki i gry głównie w środku pola. Groźny strzał ze strony naszych juniorów padł dopiero w 28 minucie. Po rzucie rożnym po ziemi w światło bramki uderzył Szymon Koza. Od 30 minuty zaznaczyłya się wyraźna przewaga Płomienia. Pięć minut później stuprocentową okazję na bramkę miał Szymon Koza, który zmarnował doskonałe podanie od Mateusza Łatki i z bliską uderzając piłkę głową nie trafił do siatki. Minutę później powinno być 2:0, ale z lini bramkowej świetnie wybił piłkę ręką Łukasz Koza. Do przerwy mecz był bardzo ciekawy, ale licznie zgromadzeni kibice nie mieli powodów do narzekań. Obie drużyny miały sytuacje do zdobycia bramek. Wynik do przerwy utrzymał się z 10 minuty.

Po zmianie stron Płomień uzyskał do razu przewagę. Głównie zagrożenie pod bramką rywala było stwarzane przez dobrze wykonywane stałe fragmenty. W 56 minucie za Dominika Kozę na boisko wszedł Damian Chanek i znalazł się w sytuacji sam na sam, ale na 16 metrze trochę się zamotał i oddał zbyt lekki strzał. Od tego mometnu w ofensywie było coraz więcej akcji, kilka groźnych strzałów oddali nasi zawodnicy po ładnym długim rozgrywaniu piłki. Pod koniec spotkania było dużo przerw w grze i sędzia doliczył 5 minut. W tym czasie działy sie najważniejsze rzeczy dla losów meczu. Czerwoną kartkę dostał zawodnik gości. Nasi gracze w 95 minucie wykonywali rzut rożny. Dośrodkował Szymon Koza, a piłkę z najbliższej odległości głową do siatki wpakował Mateusz Łątka. Po akcji sędzia zakończył spotkanie i na stadionie wybuchła olbrzymia radość.

Spotkanie zakończyło się remisem i można powiedzieć, że był to sprawiedliwy wynik, ponieważ w pierwszej połowie lepiej grała Barciczanka i zdobyła gola, a w drugiej przez całą połówkę dominował Płomień. Kolejne spotkanie z Orłem Wojnarowa już w sobotę.

Zwycięstwa: 1, Remisy: 1, Porażki: 2, Bilans bramkowy: -1

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 303 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Lks Płomień Limanowa ( Juniorzy Starsi ) - Barciczanka Barcice ( Juniorzy Starsi ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.