15. [] Ł. Koza
  16. [] D. Chanek [wszedł] 74' ( D. Golonka )
Średnia wieku: 17 lat
Ustawienie: 1-4-5-1

Kolejne Derby Miasta Limanowa w kategorii wiekowej: Juniorzy Starsi odbyły się w sobotę na stadionie Limanovii. Takie mecze wyzwalają dużo pozytywnych emocji i olbrzymią mobilizację zarówno dla drużyny Płomienia jak i drużyny Limanovii. Kadra na ten mecz liczyła i Trener nieco zmienil skład, który grał z Grybovią.

Początek meczu nieco sparaliżował naszych zawodników, którzy grali ociężale i jakoś bardzo wolno, brakowało zdecydowania, dokładnych podań i w niektórych momentach walki. Ustawaliśmy w pojedynkach jeden na jeden. Limanovia tworzyła akcję i kilka razy groźnie uderzała na bramkę strzeżoną przez Marcina Kęske. Defensywa spisywała się bardzo dobrze do trzydziestej minuty, kiedy to Kacper Dutka wykonał rzut wolny, rozegrał do środka, tam przejął piłkę pomocnik i zagrał mocną piłkę do środka. W sytuacji sam na sam przy asyście jeszcze Mateusza Łątki, niestety Marcin Kęska został pokonany. Do przerwy Limanovia miała dużą przewage, a akcji Płomienia było jak na lekarstwo.

Po zmianie stron Płomień od początku zaatakował, ale gospodarze czuli się pewnie i nie było możliwości na wyrównanie. Czas upływał, Trener dokonał kilka zmian, aż nadeszła 80 minuta i lepsza gra Płomienia. Z lewej strony Mateusz Łątka dograł w pole karne tam głową uderzył, a piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Pomimo protestów ze strony Limanovii, sędzia uznał gola. Gospodarze twierdzili, że piłka nie przeszła lini bramkowej. Kilka minut później, sedzie dyktuje w polu karnym rzut wolny pośredni za przekleństwo bramkarza Limanovii. W polu karnym piłkę rozegrał Mateusz Łątka, a Szymon Koza idealnie uderzył obok muru i Płomień cieszył się z prowadzenia. Do końca meczu pozostały ostatnie minuty i nic już nie odebrało zwycięstwa Płomieniowi.

Juniorzy Płomienia pod wodzą Łukasza Bukowca wygrywają bardzo ważne derbowe spotkanie z Limanovią. Po za zwycięstwem ważne jest że zawodnicy zagrali do końca i poraz kolejny pokazali charakter. Wygrana z Limanovią podwyższa serię dwóch zwycięstw z rzędu i czterech meczy bez porażki w tym sezonie.

Zwycięstwa: 9, Remisy: 5, Porażki: 9, Bilans bramkowy: -8

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 342 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Limanovia Limanowa ( Juniorzy Starsi ) - Lks Płomień Limanowa ( Juniorzy Starsi ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.