13. [] D. Koza [wszedł] 56' ( P. Młynarczyk )
  14. [] D. Guzik
  15. [] Ł. Koza
Średnia wieku: 17 lat

Juniorzy Płomienia po środowej porażce z Dobrzanką, wybrali się w sobotę do Słopnic, aby poprawić sobie statystyki i zwyciężyć z tamtejszym Sokołem. Kadra na mecz liczyła 15 zawodników. Zabrakło: Damiana Chanka i Bartka Hajnolda oraz pauzującego za kartki Krzyśka Trzupka. Trener dokonał tylko pojedynczych zmian w składzie w porównaniu z poprzednim meczem.

Płomień zaczął od mocnego uderzenia. Agresywny pressing w pierwszych minutach dał efekt w postaci bramki. W 2 minucie Kacper Dutka dograł na pole karne, tam Dominik Golonka opanował piłkę i uderzył po ziemi obok bramkarza, który nawet nie zareagował. Szybko strzelona bramka uspokoiła grę i do 13 minuty wszystko wyglądało bardzo spokojnie. W 13 minucie rzut wolny z prawej strony boiska dla Sokoła Słopnice. Stały fragment wykonuje gracz ze Słopnic i uderza w środęk bramki, tam Marcin Kęska niefortunnie interweniuje i piłka wpada do bramki. Po pierwszym kwadransie zatem mamy 1:1, a drużyna ze Słopnic została obudzona i zaczęła mocno napierać na bramkę Płomienia. Do końca pierwszej części gry to Sokół miał przewagę, kilka razy było niebezpiecznie pod naszą bramką. Gospodarze oddali kilka strzałów, ale w większości były to niecelne strzały. Płomień odpowiedział dwoma groźnymi składnymi akcjami.

Druga połowa mogła się rozpocząć podobnie jak pierwsza. Dobre rozegranie ze środka, długa piłka na lewe skrzydlo, tam Dawid Golonka odbiera piłkę obrońcy, popędził w pole karne, ale niedokładnie podał i dobra okazja została zaprzepaszczona. Przez kolejne minuty to Płomień miał przewagę w posiadaniu piłki, tworzył akcję, a Sokoł Słopnice grał z kontry. Przewaga została udokumentowana w 66 minucie. Gola zdobyła Dawid Golonka, a asystowała Dominik Golonka, który bardzo dużo przywalczył przy tej akcji. Do końca spotkania to Płomień kontrolował wydarzenia na boisku. Jedynie ostatnie akcję należały do graczy ze Słopnic. Dwukrotnie bardzo dobrze na bramce spisał się Marcin Kęska, ratując w ostatnich mintach korzystny wynik.

Płomień wygrał z lokalnym rywalem na pięknym obiekcie. Walki i zangażowanie w tym spotkaniu nie brakowało. Zawodnicy Płomienia walczyli o każdy metr murawy, co było widoczne w każdej akcji. Walka się opłaciła i trzy punkciki zostały przywiezione do Łososiny Górnej :)

Zwycięstwa: 3, Remisy: 0, Porażki: 4, Bilans bramkowy: -6

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 346 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Sokół Słopnice ( Juniorzy Starsi ) - Lks Płomień Limanowa ( Juniorzy Starsi ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.