15. [] K. Kolawa [wszedł] 88' ( M. Golonka )
  16. [] M. Kęska
Średnia wieku: 17 lat

Juniorzy Płomienia bardzo udanie zainaugurowali wiosenne rozgrywki I ligi Juniorów Starszych Nowy Sącz.

Mecz wprawdzie toczony był w warunkach dalekich od wiosennych, momentami mieliśmy pogodę jesienną, a nawet zimową bo posypywalo trochę śniegiem. Mimo to obie ekipy stworzyły ciekawę widowisko w którym zobaczyliśmy pięć bramek.

W pierwszej części mecz był wyrównany. Zarówno nasi zawodnicy jak i gospodarze nie dawali sobie rady na małym i do tego bardzo grząskim terenie. W 12 minucie sędzia podyktował rzut karny za rzekomą rekę Tomka Sułkowskiego w polu karnym. Była to pomyłka sędziego, bo piłka odbiła się od twarzy piłkarza. Jedynastka została dobrze wykonana i Barciczanka objęła prowadzenie. Płomień nie czekał na kolejne ciosy, tylko wyprowadzał szybkie kontrataki. W 18 minucie dobra gra na lewej stronie i wrzutka w pole karne. Dawid Golonka dograł do Szymka Kozy, który strzałem z lewej nogi pokonał bramkarza gospodarzy. Do przerwy nie zobaczyliśmy więcej okazji podbramkowych.

Po zmianie stron Płomień zaatakował bardzo odważnie i ta walka się opłaciła. W 53 minucie rzut wolny z około 25 metra dobrze rozegrali Mateusz Łątka z Szymkiem Kozą i ten drugi pokonał bramkarza gospodarzy, lekkim ale bardzo dokładnym strzałem. Trzeba dodać, że wtej sytuacji bramkarz nieco schował się za murem. Od tego momentu to Płomień przejął inicjatywę, ale akcję jednej i drugiej drużyny były chaotyczne. Raz bardzo groźnie zaatakowali gospodarze. W sytuacji sam na sam z Łukaszem Kozą jednak napastnik z Barcic pomylił się i uderzył obok bramki.

Końcówka w wykonaniu podpiecznych Łukasza Bukowca była piorunująca. W ciągu czterech minut dwie bramki zdobył Dawid Guzik. Najpierw wykorzystał podanie od Mateusza Łątki, a następni dobił strzał Szymka Kozy.

W pierwszej połowie pogoda do gry była fatalna i sędzia skrócił nieco pierwszą część gry. W drugiej połowie zrobiło się cieplej bo ustał wiatr i można było spokojnie grać.

Dobra konsekwentna gra w obronie i skuteczna gra w ataku dały Płomieniowi cenne wyjazdowe zwycięstwo. Runda wiosenna rusza pełną parą i już wkrótce kolejne spotkania. Liczymy, że kadra będzie conajmniej tak jak dziś szesnasto osobowa, a frekwencja na treningach znacznie się poprawi.

Zwycięstwa: 1, Remisy: 1, Porażki: 2, Bilans bramkowy: -1

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 373 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Barciczanka Barcice ( Juniorzy Starsi ) - Lks Płomień Limanowa ( Juniorzy Starsi ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.