18. [] D. Golonka
Średnia wieku: 21 lat
Ustawienie: 1-4-5-1

Seniorzy Płomienia udanie rozpoczęli rundę wiosenną sezonu 2011/2012 w B klasie Limanowskiej.

Mecz pomiędzy rezerwami KS Tymbark, a Płomieniem Limanowa odbył się na boisku Płomienia Limanowa, ponieważ pierwsze boisko Tymbarku nie nadawało się do gry i mecz musiałby się odbyć na rezerwowym boisku.

Kadra na spotkanie była liczna, a w osiemnastce meczowej zabrakło miejsca dla Rafała Łąckiego, który się spóźnił i nie kwapił się z zaangażowaniem w spotkanie, a był przewidziany do pierwszego składu. Trener postawił na nowych zawodników od początku spotkania. Zadebiutowali w drużynie Seniorskiej: Jacek Guzik, Marcin Jańczy oraz chyba najmłodszy na boisku Mateusz Guzik. Przed meczem wybrano kapitana zespołu na rundę wiosenną. Drużyna zdecydowała, że nowym kapitanem będzie Krzysztof Michura.

Padajcy deszcz zmusił zawodników do walki na boisku i dokładniejszej gry piłką. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Płomienia, ale były momenty gdzie drużyna z Tymbarku włączała się do walki. Zawodnicy Płomienia zdominowali pierwszą część spotkania mając częściej piłkę przy nodze i tworząc doskonałe sytuację bramkowe. Okazję do bramki mieli, Mateusz Łątka, Marcin Jańczy, Krzysztof Trzupek, Jacek Guzik, niestety wszystkie te sytuacje zostały zmarnowane i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis, a Łukasz Koza w bramce nie miała za dużo pracy.

Po zmianie stron Płomień wszedł w drugą połowę idealnie bo już w 46 minucie padła pierwsza bramka tego spotkania. Tomek Łątka rozegrał piłkę ze swoim bratem Mateuszem i wykorzystał dobrą okazję trafiając do siatki obok bezradnego bramkarza.

Zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie dobrze wykonywane były stałe fragmenty gry przez Mateusza Łątkę czy Krzysztofa Golonkę i stwarzały duże zagrożenie pod bramką Tymbarku. W 52 minucie pierwsza dobra okazja Tymbarku i mocny strzał z dystansu w dobrym stylu wybronił Łukasz Koza. Potem znowu to Płomień zyskał przewagę i miał kilka okazji podbramkowych, cały czas jednak brakowało skuteczności. Kibice zgromadzeni na stadionie doczekali się gola numer dwa dla Płomienia, a było to w 78 minucie. Z lewej strony z rzutu rożnego dośrodkował Krzysztof Golonka, piłkę przejął Szymek Koza, rozegrał z Mateuszem Łątką i uderzył lewą nogą nad bramkarzem. W 80 minucie zawodnik Tymbarku uderzył mocno zza szesnastki, a Łukasz Koza pewnie wybronił strzał. Jeszcze w końcówkę powinny wpaść dwie bramki dla Płomienia. Najpierw Krzysztof Golonka, dobrze dośrodkował na głowę Krzysztofowi Michurze, a ten uderzył wprost w bramkarza. Następnie w ostatnich minutach to Krzysiek Golonka, miał sytuację sam na sam, ale za wcześnie zadecydował się na strzał i bramkarz wybił piłkę na rzut rożny.

Płomień wygrał bardzo zasłużenie, w całym meczu był drużyną zdecydowanie lepszą.

Podziękowania należą się wszystkim za walkę, tym którzy grali, a zawodnikom rezerwowym za obecność. Widać od razu jak drużyna się mobilizuję i walczy, gdy można mieć liczny i silny skład. Miejmy nadzieję, że w kolejnych meczach nie zabraknie zawodników do gry.

Zwycięstwa: 9, Remisy: 0, Porażki: 5, Bilans bramkowy: 13

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 379 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu KS II Tymbark ( Seniorzy ) - Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.