Średnia wieku: 21 lat
Ustawienie: 1-4-5-1

13 kolejka B klasy Limanowskiej okazała się pechowa dla drużyny Stradomki ze Skrzydlnej.

Upalne popołudnie bardziej sprzyjało opalaniu niż grze na wysokim poziomie. Seniorzy Płomienia jednak lepiej się przystosowali do tej pogody.

Pierwsze minuty były niemrawe w wykonaniu obu ekip. Ani jedna ani druga drużyna nie stworzyły sobie okazji bramkowej w początkowej fazie meczu. Mieliśmy dużo fauli i dużo walki w środkowej strefie boiska.

W czwartej minucie dobrze dośrodkowywał w pole karne Krzysztof Golonka i z trudem piłkę wyłapał bramkarz Stradomki, który był przy tej akcji faulowany przez Jakuba Walasika. W odpowiedzi drużyna Stradomki oddała groźny strzał zza pola karnego z rzutu wolnego tuż nad bramką Płomienia. Zawodnicy Płomienia grali bardziej agresywnie i to oni mieli dużo więcej przechwytów w środku boiska niż drużyna przeciwna. W 21 minucie pierwsza tak naprawdę groźna akcja Stradomki i celny strzał napastnika gości zza szesnastki, tyle że zbyt lekki, aby Łukasz Koza popełnił błąd. Następnie mieliśmy przewagę Płomienia, ale nie przełożyło się to na akcję bramkowe.

Dopiero w 34 minucie ładny przerzut Krzyśka Golonki na prawą stronę, tam Marcin Jańczy próbował stworzyć zagrożenie i dograł do Jakuba Walasika, który wymanewrował obrońcę uderzając bardzo mocno obok bramkarza Stradomki. Od tej pory wszystko się zmieniło, nasza drużyna grała pewnie i czuła, że ma przewagę, akcję były coraz lepsze, a dodatkowo przed przerwą udało się podwyższyć prowadzenie. W 43 minucie lewą nogą z rzutu rożnego dośrodkował Mateusz Łątka wprost na głowę Jacka Guzika, który uderzył obok bezradnego bramkarza. Do przerwy zatem pewne dwu bramkowe prowadzenie drużyny Piotra Pietrucha.

Po zmianie stron do ataku za Krzysztofa Trzupka wszedł Szymon Koza, jeszcze chyba nie zdążył się dotknąć piłki, a już drużyna cieszyła się z trzeciego gola. Ponownie Mateusz Łątka dograł świetną piłkę z rzutu rożnego, a głową uderzył Krzysztof Michura nie dając szans bramkorzowi na skuteczną interwencję. Była to 48 minuta spotkania.

Szymon Koza dobrze wszedł w mecz i m.in dzięki niemu przez piętnaście minut Płomień stwarzał zagrożenie pod bramką Stradomki, najpierw Szymon Koza uderzał, potem doskonałą piłkę dograł Krzysztofowi Golonce, który z bliska uderzył obok bramki. Następnie po rzucie rożnym wykonywanym przez Mateusza Łątki, piłka spadła pod nogi Szymka, który uderzył bardzo mocno, ale tylko w boczną siatkę bramki. Stradomka w drugiej połowie pierwszy strzał w stronę naszej bramki bo był on niecelny oddała dopiero w 65 minucie. Kolejna groźna akcja Płomienia i znowu w roli głównej Szymon Koza, który w sytuacji sam na sam uderzył minimalnie obok słupka bramki.

W 74 minucie mieliśmy już 4:0. Z lewej strony akcje rozpoczął Bartłomiej Zawada, który dograł z autu na walkę w środek boiska, tam złe wybicie zawodnika Stradomki i w dobrej sytuacji znalazł się wcześniej wprowadzony Piotr Matląg, który idealnie dograł Marcinowi Jańczemu, a ten wykazał się spokojem i uderzył po ziemi tuż obok bramkarza. Do końca meczu Płomień miał okazję na zdobycie gola, zmarnowali jednak swoje sytuację Marcin Jańczy i Krzysztof Golonka, szczególnie ten pierwszy był bardzo aktywny w końcówce.

Płomień Limanowa zasłużenie wygrał mecz na szczycie. Stradomka przez cały mecz tak naprawdę nie stworzyła stu procentowej sytuacji. Druzyna Płomienia zagrała twardo w obronie oraz pomocy i goście nie mogli się przedrzeć przez środek pola. Dodatkowo ofensywa była skuteczna i Płomień zdobywa w pełni wywalczone trzy punkty.

Zwycięstwa: 5, Remisy: 3, Porażki: 2, Bilans bramkowy: 11

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 385 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) - Stradomka Skrzydlna ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.