16. [] D. Guzik
  17. [] B. Zawada [wszedł] 75' ( K. Golonka )
Średnia wieku: 21 lat
Ustawienie: 1-4-5-1

Seniorzy Płomienia przed spotkaniem mieli drugie miejsce w tabeli - po spotkaniu drużyna Płomienia awansowała na fotel lidera po raz pierwszy w tym sezonie.

Spotkanie było bardzo ważne, bo decydowało o pierwszym miejscu w tabeli, gdyż drużyna Stradomki zremisował swój mecz. Kadra na spotkanie miała być słabsza niż wcześniej, a wcale taka nie była. Nie było kontuzjowanego Szymka Kozy i Rafała Łąckiego. Po za tym na meczu pojawił się Krzysiek Trzupek, który specjalnie przyjechał z pracy zagranicznej na mecz.

Początek spotkania zapowiadał się bardzo ciekawie, bowiem to drużyna z Tymbarku miała przewagę i prowadziła grę. Pierwsze akcję należały do gości i było groźnie pod naszą bramką. Drużyna Płomienia wyczekała rywala i zaatakowała bardzo groźnie po kilku minutach. Akcję skrzydłami były naszym silnym punktem. Po jednej takiej akcji padła bramka na 1:0 dla Płomienia. Lewą stroną pociągnął Mateusz Łątką i dośrodkował po ziemi na druga stronę boiska tam całą akcję zamknął Marcin Jańczy płaskim strzałem po ziemi.

Do przerwy uwidoczniła się przewaga naszej drużyny, a gra była bardzo dobra.

Po zmianie stron od razu zaatakowali nasi seniorzy i drużyna z Tymbarku nie miała prawie żadnych okazji bramkowych w tej części. Płomień dążył do zdobycia drugiego gola i ta sztuka się udała dopiero w 72 minucie. Trzy minuty wcześniej na boisku pojawił się Krzysiek Trzupek w miejsce Michała Smotra. Bramka na dwa do zera padła po akcji lewą stroną. Ponownie świetną asystą popisał sie Mateusz Łątka, a Krzyśkowi Trzupkowi wystarczyło dokładnie dołożyć głowę i mieliśmy kolejną piękną bramkę. Do końca meczu Płomień miał kilka okazji bramkowych, które zmarnowali: Mateusz Łątka, Krzysiek Trzupek, Krzysiek Michura, Krzysiek Kaletka. Mogło paść przynajmniej 2-3 bramki, ale i tak wynik 2:0 jest zadowalający bo chodziło o wygraną w tym spotkaniu.

Na uwagę zasługuje bardzo dobra gra obrony Płomienia. Defensywa jest naprawde najlepszą formacją naszej drużyny bo daję komfort zawodnikom ofensywnym. Łukasz Koza w rundzie wiosennej tylko trzy razy wyjmował piłkę z siatki. Czwórka twardych obrońców i defensywni pomocnicy grają naprawdę na bardzo wysokim poziomie i wykonują swoje zadania perfekcyjnie, oby tak dalej wyglądała nasza gra w obronie, a ofensywne akcję kończyły się golami tak jak w ostatnich meczach.

18 kolejek trzeba było czekać na to, aby drużyna Płomienia wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli - oczekiwanie się opłaciło i mamy nadzieję, że sprawdzi się kibicowska przyśpiewka - Lidera mamy i za nic go nie oddamy!

Zwycięstwa: 9, Remisy: 0, Porażki: 6, Bilans bramkowy: 12

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 401 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) - KS II Tymbark ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.