16. [] S. Koza
  17. [] D. Golonka
Średnia wieku: 21 lat
Ustawienie: 1-4-5-1

Seniorzy Płomienia w bardzo ważnym meczu nie przegrali i uzyskując zwycięski remis awansowali do A klasy Limanowskiej.

Seniorzy Płomienia na mecz do Jodłownika, gdzie swoje mecze rozgrywa drużyna Stradomki Skrzydlna pojechał nieco osłabiony. W składzie zabrakło kapitana Krzyśka Michury, który miał ważny egzamin na uczelni.

Mimo to skład był liczny, bo dołączyli na przed ostatni mecz juniorzy Tomasz Sułkowski i Dominik Golonka.

Początek spotkania należał zdecydowanie do gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli zdobyć bramkę. Wprawdzie nie tworzyli akcji bramkowych, ale gra utrzymywała się na naszej połowie. Płomień musiał grać z kontry i wyprowadzać akcję skrzydłami. Drużyna Stradomki zdobyła bramkę na 1:0 w 11 minucie po zamieszaniu w polu karnym i pozostawieniu bez krycia napastnika gospodarzy. Łukasz Koza był bez szans w tej sytuacji. Drużynie Płomienia nie pozostały nic innego jak walczyć o wyrównanie. Okazji było co nie miara, bo od momentu zdobycia bramki przez Stradomkę, gospodarze cofnęli się do defensywy, a przewaga wzrosła po stronie Płomienia. Nadal drużyna tworzyła akcję skrzydłami, a dobrze na skrzydle radził sobie Marcin Jańczy i Mateusz Łątka. Ten pierwszy praktycznie był nie do upilnowania i częśto miał swoje okazje strzeleckie. W 38 minucie udało się wreszcie jedną z nich wykorzystać. Po ładnym wyprowadzeniu piłki z pola karnego na środku boiska piłkę otrzymał Jacek Guzik, który zagrał z pierwszej piłki na skrzydło do Marcina, a ten pognał kilka metrów w stronę bramki i uderzył obok bramkarza zdobywając bardzo ważną bramkę. Do przerwy Płomień miał swoje sytuację, ale nie udało się już nic ustrzelić.

Druga połowa została zdominowana przez drużynę Płomienia. To nasi zawodnicy operowali piłką, a przeciwnicy tylko od czasu do czasu przedostawali się na naszą połowę. W 52 minucie Marcin Jańczy wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął go, ale za bardzo był wyrzucony do boku, wprawdzie oddał strzał, ale piłka wylądowała na bocznej siatce. Potem również sytuację mieli kolejni zawodnicy, Mateusz Łątka, Jacek Guzik, Marcin Jańczy, brakowało skuteczności, ale i bramkarz gospodarzy wykazywał się dobrym refleksem. Pod koniec meczu mieliśmy dwa przykre incydenty, najpierw Tomka Łątkę w sytuacji sam na sam faulował zawodnik gospodarzy za co otrzymał czerwoną kartkę, a w ostatnich minutach Piotr Matląg otrzymał dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną. Wcześniej jeszcze żółte kartki złapali Lech Twaróg i Krzysztof Kaletka. W doliczonym czasie gry dobrą akcję lewym skrzydłem zakończył celnym strzałem Tomasz Łątka, ale bramkarz zdołał sparować piłkę do boku. Tomkowi podawał jego imiennik Tomek Sułkowski, który w 86 minucie zadebiutował w drużynie seniorów Płomienia.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i zwycięski remis dał naszej drużyny pierwsze miejsce w B klasie Limanowskiej w sezonie 2011/2012. Drużyna Seniorów pierwszy raz w najnowszej historii klubu kończy sezon na szczycie tabeli.

Do rozegrania pozostało jeszcze jedno spotkanie, które za wszelką cenę trzeba zagrać bardzo dobrze, a póki co należą się słowa podziękowania za mecz ze Stradomkom zawodnikom oraz Trenerowi - wykonaliście naprawde kawał dobrej roboty!

Zwycięstwa: 5, Remisy: 3, Porażki: 2, Bilans bramkowy: 11

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 407 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Stradomka Skrzydlna ( Seniorzy ) - Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.