16. [] M. Guzik [wszedł] 69' ( J. Guzik )
  17. [] K. Kaletka [wszedł] 66' ( K. Michura )
Średnia wieku: 22 lat
Ustawienie: 1-4-5-1

Seniorzy Płomienia zainaugurowali sezon 2012/2013 meczem na własnym obiekcie z Sokołem Słopnice. Drużyną, która zajęła drugie miejsce w poprzednim sezonie na boiskach A klasy Limanowskiej.

Warunki pogodowe nieco się popsuły i przez całe spotkanie na murawie było bardzo mokro i ślisko. Nie ułatwiało to zawodnikom prowadzenia gry.

Mecz za nim na dobre się rozpoczął to już mieliśmy prowadzenie Sokoła. Pierwsza bramka na boisku Płomienia w tym sezonie padła w 38 sekundzie spotkania. Po błędzie w obstawieniu przy rzucie wolnym z połowy do piłki doszedł Paweł Grucel i z zza szesnastki uderzył przy długim słupku nie dając szans Łukaszowi Kozie na obronę. Seniorzy wzięli się w garść i mieli okazję do odrobienia strat, ale Jacek Guzik po kontrze Krzyśka Michury uderzył w leżacego Dominika Golonkę. Chwile później zabójczy atak Sokoła z połowy boiska, rozpaczliwie interweniował Jakub Walasik pod naszą bramką, ale nie udało mu się wybić piłki i gola zdobył Andrzej Sułkowski. Do przerwy drużyna Płomienia miała jeszcze sytuację do zdobycia kontatkowego gola. Tym razem sytuacji nie wykorzystali Krzysztof Michura i Dominik Golonka, z akcji tego ostatniego poszła kontra po której padła bramka na 3:0. Autorem gola ponownie Paweł Grucel, który znowu nie dał szans na obronę Łukaszowi Kozie. Do przerwy zatem bez sprzeczne prowadzenie gości ze Słopnic.

Po zmianie stron drużyna Płomienia miała zadanie nie stracić więcej bramek. Niestety ta sztuka się nie udała. W tej połowie nie do upilnowania był Artur Matras, czyli drugi z bardzo skutecznych napastników Sokoła Słopnice. Ten zawodnik popisał się hattrickiem zdobytym w ciągu niespełna 30 minut. Płomień zdołał w tej części stworzyć kilka dobrych akcji. Najpierw z dystansu celnie uderzył Krzysztof Michura, potem Trener dokonał czterech zmian i gra ofensywna nieco się poprawiła bo w ostatnim kwadransie padły dwie bramki dla Płomienia. Najpierw gola zdobył Jakub Walasik po podaniu od Marcina Jańczego, następnie na dwie minuty przed końcem bramkę zdobył Marcin Jańczy, który wykorzystał podanie od Mateusza Guzik. Szkoda tylko, że na te dwie bramki odpowiedział napastnik Sokoła. Końcowy wynik 2:6 dla Sokoła Słopnice.

Zwycięstwa: 3, Remisy: 1, Porażki: 8, Bilans bramkowy: -24

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 417 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) - Sokół Słopnice ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.