12. [] M. Wydra
  13. [] J. Gawron [wszedł] 85' ( M. Jańczy )
Średnia wieku: 22 lat
Ustawienie: 1-4-1-4-1

Seniorzy Płomienia Limanowa po bardzo dobrym meczu wygrali z Sokołem Słopnice zasłużenie i zdecydowanie pokazując charakter i ambicję do końca.

Trener Piotr Pietruch tak podsumował ostatni mecz sezonu:

Rozegraliśmy jeden z najlepszych meczów w tym sezonie. Po meczu "oficjele" związani z Sokołem mówili, że niby już awans mieli w kieszeni, więc nie musieli się przykładać. Jednak znając trenera Zalewskiego jak i patrząc z mojej perspektywy, gdybym był na jego miejscu, to na pewno grałbym o zwycięstwo maksymalnie się w mecz angażując. Wiadome, cały sezon bez porażki, mecz u siebie, pełne trybuny, po meczu świętowanie, więc pasowało zagrać jak na mistrza przystało. No ale po prostu byliśmy dzisiaj lepsi i nie ma co umniejszać naszego małego sukcesu. Mieliśmy świadomość tego, jak Słopnice w tym sezonie miażdżą kolejnych rywali ale chcieliśmy zagrać tak, żeby ten mecz naprawdę wyglądał jak spotkanie drużyn z czołówki tabeli. Wiedzieliśmy, że żeby skończyć ligę na 3 miejscu i nie oglądać się na nikogo, musieliśmy dzisiaj dokonać tego, czego nikt w tym sezonie nie był w stanie dokonać - pokonać Słopnice, a w dodatku jeszcze u nich na stadionie, przy ich kibicach, podczas ich świętowania. Niestety po raz kolejny graliśmy prawie gołą 11-tką, ale naprawdę każdy dzisiaj był gotowy na zwycięstwo i dał z siebie wszystko. Dzisiaj jestem naprawdę szczęśliwy, bo plan został zrealizowany w 100%.

Mecz z liderem był ostatnim spotkanie w A klasie sezonu 2012/2013. Drużyna Sokoła zapewniła sobie pierwsze miejsce, nasi seniorzy przed spotkaniem zajmowali trzecie miejsce, ale żeby mieć je pewne musieli wygrać mecz. Trener na ostatnie bardzo ważne spotkanie miał do dyspozycji zaledwie 13 zawodników. Kadra Sokoła była bardzo mocna, oprócz zawodników którzy grali najwięcej w sezonie zagrali również bardzo zdolni juniorzy.

Mecz odbywał się przy oprawie kibiców ze Słopnic, którzy dopingowali swoją drużynę przez całe spotkanie (przez większość spotkania kulturalnie)

Ostatni ligowy mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy bo już w 4 minucie po wrzutce z autu i strzale głową z pola karnego bramkę zdobył zawodnik Sokoła Słopnice - Kazimierz Zawada. Ta bramka troszkę stonowała pozytywne nastawienie Płomienia do tego spotkania. Na odpowiedź ze strony podopiecznych Piotra Pietruch nie trzeba było długo czekać w 10 minucie po wrzutce z rzutu rożnego Szymona Kozy najlepiej w polu karnym zachował się chyba najmłodszy na boisku Mateusz Guzik, który wepchnął piłkę do siatki. Mecz zaczął się od nowa, ale to Płomień wziął się do gry. Akcję tworzone przez naszych zawodników były bardzo dobre i groźne. Raz po raz strzały mijały bramkę strzeżoną przez bramkarza Sokoła. W 24 minucie przed polem karnym faulowany był Szymon Koza. Do stałego fragmentu gry poszedł sam poszkodowany i uderzył technicznie w krótki róg bramki - nie dając szans bramkarzowi Sokoła na skuteczną interwencję. Od tego momentu przewaga Płomienia była bardzo wyraźna w ciągu kilku minut nasi zawodnicy oddali kilka groźnych strzałów z których powinna paść przynajmniej jedna bramka. Dwie sytuację sam na sam z bramkarzem nie zostały wykorzystane w tym czasie drużyna Sokoła oddała tylko jeden niecelny mało groźny strzał. W 43 minucie na wysokości pola karnego tuż przy lini bocznej faulowany był Michał Smoter. Do rzutu wolnego ponownie podszedł Szymon Koza i znów uderzył technicznie w krótki róg bramki Sokoła, tam bramkarz próbował interweniować i tym samym pomógł wpaść piłce do bramki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, a nasza drużyna schodziła do szatni prowadząc dwoma bramkami.

Po zmianie stron mecz się bardziej otworzył bo Sokoł chciał za wszelką cenę wygrać ostatnie spotkanie u siebie w tym sezonie. Zawodnikom Piotra Pietrucha było to na rękę bo grało się nam lepiej to co potrafimy najbardziej czyli gra skrzydłami. Dużo walki, dużo kontaktowych sytuacji w których większość wygrywali nasi zawodnicy. Byliśmy lepsi w środku i to było kluczem do dobrej gry. W 61 minucie bramkę zdobyła drużyna Sokoła, po raz kolejny długi wrzut z autu do główki skakał kapitan Sokoła Artur Matras, walczył z nim w powietrzu Karol Golonka, ale mimo to piłka wpadła o naszej bramki. Kolejne minuty to bardzo nerwowy czas dla obu drużyn, Sokół miał lekką przewagę, a nasza drużyna wyprowadzała groźne kontry. W 80 minucie rzut rożny wykonywała drużyna Sokoła, a po wrzutce przed polem karnym piłkę przejął Michał Smoter, który podał ją do Bartłomieja Zawady, a ten popędził w pole karne przebiegając całe boisko i ostatkiem sił uderzył piłkę w stronę bramki tuż przed interweniującym obrońcą, pokonując bramkarza gospodarzy! Ta bramka dobiła drużynę Sokoła. Płomień prowadził i nadal dążył do zdobycia goli. Trzy minuty później po zagraniu ręką w polu karnym, sędzia podyktowała jedynastkę. Do stałego fragmentu podszedł Szymon Koza, ale uderzył zbyt lekko i bramkarz dobrze obronił. Do końca meczu wynik się nie zmienił i Płomień jako jedyna drużyna w tym sezonie zdołała pokonać Sokół Słopnice.

Gratulujemy drużynie Sokoła bardzo dobrego sezonu i awansu do ligi Okręgowej!

Podopieczni Piotra Pietrucha zagrali bardzo dobre spotkanie na boisku lidera i zdecydowanie wygrali z Sokołem. Po za dobrą grą pokazaliśmy charakter i możliwości jakie drzemią w naszych zawodnikach. Ten wynik, ten mecz, walka na boisku i determinacja do samego końca mogą cieszyć. Drużyna zajęła trzecie miejsce zdobywając 36 punktów.

Gratulujemy Trenerowi, zawodnikom oraz wszystkim tym którzy przyczynili się do sukcesu Płomienia Limanowa w zakończonym sezonie!

Zwycięstwa: 3, Remisy: 1, Porażki: 8, Bilans bramkowy: -24

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 470 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Sokół Słopnice ( Seniorzy ) - Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.