16. [] K. Musiał [wszedł] 71' ( S. Jantas )
  17. [] K. Koza
Średnia wieku: 24 lat
Ustawienie: 1-4-1-4-1

Seniorzy Płomienia Limanowa przegrali spotkanie na własnym obiekcie z Olimpią Pisarzowa. Drużyna pomimo walki włożonej w spotkanie nie zdołała pokonać bardziej doświadczonego rywala.

Płomień Limanowa do meczu z Olimpią przystąpił osłabiony brakiem trzech podstawowych zawodników, którzy w ostatnim czasie nabawili się poważnych kontuzji. Na meczu nie byli w stanie grać: Damian Pietruch, Konrad Koza i Krzysztof Michura. Kadra jest jednak mocna więc do gry weszli zmiennicy.

Spotkanie rozpoczęło się od spokojnych akcji obu ekip. Nasza drużyna już na początku spotkania spotkała się z twardą obroną gości i ciężko było tworzyć jakiekolwiek akcje z przodu, dodatkowo drużyna Płomienia operowała zbyt wolno piłką, co nie przynosiło żadnej korzyści. Olimpia konsekwentnie próbowała nas zaskoczyć długimi piłkami na szybkich i wysokich napastników. W 15 minucie obrona Płomienia źle ustawiła krycie przy rzucie rożnym i celne dośrodkowanie zamienił na bramkę Grzegorz Maciaszek. Ta bramka dała pewność w grze Olimpii i piętnaście minut później goście zdobyli drugą bramkę po serii błędów naszej drużyny. Tuż przed przerwą nasz zespół poderwał się do walki o odrabianie strat i miał ku temu okazję, przede wszystkim Jacek Guzik uderzył minimalnie niecelnie z bliskiej odległości po ładnym rozegraniu z Mateuszem Łątką.

Po zmianie stron zawodnicy Płomienia wyszli na boisko jak by odmienieni. Drużyna grała szyko piłką, wymieniając często podania na jeden kontakt. Piętnaście minut po przerwie totalnej dominacji naszej drużyny zakończyło się bramką Sylwestra Jantasa. Po tej bramce drużyna chciała pójść za ciosem. Tomasz Łątka z rzutu wolnego uderzył w słupek. Kolejne akcje naszej drużyny napawały optymizmem, ale czasu było coraz mniej na domiar złego w 82 minucie nie porozumienie w naszym polu karnym i kapitan zagrywa ręką, sędzia odgwizduje rzut karny, który pewnie na bramkę zamienia Wojciech Połomski. Ostatnie minuty to sporo kontrowersji. Sędzia spotkania, który w pierwszej części łagodnie traktował zawodników obu drużyn, w drugiej pokazał sporo kartek. W końcówce Tomasz Łątka faulowany był na granicy pola karnego - tak orzekł sędzia, ale wielu kibiców i zawodników było przekonanych, że faul był w polu karnym. Ostatnie minut to sporo nerwowości. Olimpia kończyła mecz w 9 bo dwóch zawodników brutalnie faulowało za co otrzymali po dwie żółte kartki.

Nasza drużyna zdecydowanie przespała pierwszą połowę. Potem było bardzo ciężko odrobić straty przy twardo grające w defensywie drużynie Olimpii, dodatkowo taktyka Pisarzowskiego zespołu opierała się na długich podaniach omijających środkową strefę do szybkich napastników, a jak wiemy takiej gry nasz zespół bardzo nie lubi.

Pomimo porażki poraz kolejny zespół pokazał charakter walcząc do samego końca o odrobienie strat. Była to dopiero trzecia porażka naszego zespołu w tym sezonie.

Zwycięstwa: 3, Remisy: 1, Porażki: 4, Bilans bramkowy: -7

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 596 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) - Olimpia Pisarzowa ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.