17. [] W. Odziomek [wszedł] 59' ( A. Haszczyc )
  18. [] K. Kiełbasa [wszedł] 65' ( W. Kaim )
Średnia wieku: 24 lat
Ustawienie: 1-4-1-4-1

Seniorzy Płomienia Limanowa w pierwszym meczu rundy wiosennej wygrali zdecydowanie z przed ostatnim w tabeli Hartem Tęgoborze. Zespół znad Jeziora Rożnowskiego zapowiadał zgaszenie Płomienia...tym czasem boisko zweryfikowało wcześniejsze plany.

Niezmiernie cieszę się z inauguracji rundy wiosennej. Wiadomo, że mecze sparingowe nie oddają w 100% tego, co będzie się działo w lidze, a po naszych ostatnich sparingach można było mieć sporo wątpliwości. Niemniej jednak poziom umiejętności naszych zawodników jest na tyle duży, że pozwala wierzyć w sukces w każdym meczu w jakim będziemy występować, a mecze u siebie są dla nas swoistym świętem piłkarskim, w które chcemy poprzez swoją grę, włączać jak największą liczbę kibiców i póki ja tu jestem, to zawsze zrobimy wszystko, by u siebie zgarniać komplet punktów.

powiedział po meczu Trener Piotr Pietruch

Płomień Limanowa do spotkania podszedł bez pauzujących  Marcina Wydry za czerwoną kartkę oraz Łukasza Bukowca, który oprócz pauzy za żółte kartki wciąż nie może wrócić do treningów z powodu kontuzji. Drużyna gości na mecz przybyła z nowymi nabytkami w przerwie zimowej z tym z transferem last minute czyli Bartłomiejem Darowskim, który rundę jesienną zagrał w IV ligowym Lubaniu Maniowy i był jednym z najpewniejszych zawodników tej drużyny. Warunki boiskowe były trudne. Dzień wcześniej padało, boisko było wprawdzie grząskie, ale jak na tą porę roku, dzięki pracy społecznej działaczy Płomienia udało się plac do gry przygotować bardzo dobrze.

Początek spotkania to badanie się przez obie drużyny. Grę kontrolowała drużyna Płomienia, która miała bardzo dużą przewagę w posiadaniu piłki. Drużyna z Tęgoborzy była cofnięta i jak by oczekiwała na błędy naszego zespołu. Tym czasem to nasi gracze w ciągu czterech minut osiągnęli przewagę dwóch bramek. Pierwsza bramka w rundzie wiosennej dla drużyny Płomienia padła w 29 minucie meczu. Adrian Haszczyc, który debiutował w Lidzę Okręgowej wykorzystał dokładne podanie od Tomka Łątki i w sytuacji sam na sam z bramkarzem - Kulpą, przelobował go w bardzo ładny i spokojny sposób. Cztery minuty później z prawej strony dośrodkowywał Bartłomiej Zawada, a Tomasz Łątka strzałem z pieciu metrów pokonał bramakrza gości. Do przerwy Płomień miał jeszcze swoje akcję, a drużyna Hartu nie potrafiła konkretnie zagrozić naszej defensywie.

Po zmianie stron goście chcieli ruszyć do ataku i narazili się na szybką kontre Płomienia po czym w 47 minucie bezmyślnie faulował Bartłomiej Darowski - Tomasza Łątkę i sędzia pokazał drugi żółty kartonik dla tego zawodnika w tym meczu i praktycznie całą drugą połowę Płomień grał z przewagą jednego zawodnika. W 50 minucie mieliśmy już 3:0 dla Płomienia.Z rzutu rożnego dośrodkował Mateusz Łątka, piłkę na 5 metrze strącił Mateusz Guzik i z bliska do siatki po odbiciu od Wojtka Kaima piłka wpadła do bramki. Trener zaczął wprowadzać rezerwowych, którzy zagrali równie dobre zawody jak gracze pierwszego składu. Tuż przed zejściem z boiska w 65 minucie Konrad Koza uderzył z rzutu wolnego z bocznej strefy z ostrego kąta w odległości około 18 metrów od bramki. W kolejnych minutach gra była bardzo szarpana, drużyna Płomienia starała grać spokojnie, natomiast goście często uciekali się do bezmyślnych i brutalnych fauli w przerywaniu akcji Płomienia. Dobre kontry wyprowadzali rezerwowi m.in Wojtek Odziomek, który miał dwie sytuacje bramkowe, ale nie zdołał dokładnie dograć do Kamila Kiełbasy. W końcówce meczu zespół Hartu miał dobrą okazję na bramkę honorową. Oko w oko z Łukaszem Kozą stanął napastnik gości, ale nasz bramkarz był czujny do samego końca i w pokazowy sposób powstrzymał rywala.

Spotkanie zakończylo się czterobramkową przewagą naszej drużyny. Wynik jak najbardziej zasłużony. Obrona Płomienia zagrała bardzo dobrze nie dopuszczając rywali do żadnych klarownych okazji. Skutecznością wykazali się zawodnicy ofensywni, a świetny debiut zaliczył Adrian Haszczyc. Zawodnicy, którzy weszli z ławki również zagrali dobre zawody. Liczymy na następne zwycięskie mecze w wykonaniu całej drużyny. Dziękujemy wszystkim za walkę w pierwszym mimo wszystko trudnym spotkaniu.

Zwycięstwa: 2, Remisy: 0, Porażki: 1, Bilans bramkowy: 4

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 621 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) - Hart Tęgoborze ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.