16. [] Ł. Bukowiec [wszedł] 64' ( M. Łątka )
  17. [] K. Golonka [wszedł] 83' ( K. Musiał )
Średnia wieku: 25 lat
Ustawienie: 1-4-1-4-1

Seniorzy w meczu wyjazdowym z trzecią drużyną w tabeli Turbaczem Mszana Dolna przegrali zdecydowanie różnicą pięciu bramek, pomimo iż do przerwy mieliśmy jedno bramkowe prowadzenie Turbacza, ale z gry lepsze noty zebrali zawodnicy Płomienia.

Do meczu Płomień podszedł bez środkowego pomocnika Konrada Kozy, który musiał pauzować za 8 żółtą kartkę. Przeziębiony przez poprzedzające mecz dni był Mateusz Łątką oraz Tomasz Łątka na piątkowym treningu nabawił się kontuzji mięśnia i dopiero pare godzin przed meczem został doprowadzony do niezłego stanu, który i tak nie pozwalał mu grać na sto procent.

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi Turbacza, który chciał szybko narzucić swój ofensywny styl gry.  Na pierwszą bramkę czekaliśmy 21 minut, wtedy to nasza obrona popełniła błąd i Piekarczyk po podaniu Drobnego z najbliższej odległości pokonał Łukasza Kozę. Po tej bramce nasza drużyna wzięła się do solidnej walki. W ciągu 25 minut nasz zespół stworzył cztery bardzo dobre okazję w tym dwie setki. Najpierw Wojtek Kaim dograł wzdłuż bramki do Kamila Musiała, który nie trafił w piłkę. Potem Wojtek Kaim uderzał głową tuż obok bramki po dośrodkowaniu Tomka Łątki, Następnie Szymon Koza w polu karnym ograł dwóch obrońców i został zatrzymany przez bramkarza. Tomasz Łątka minął środkowego obrońce i z 16 metrów uderzył tuż obok słupka. Do przerwy zatem w oczach wielu obserwatorów spotkania powinno być conajmniej 3:1 dla Płomienia, ale wynik był zgoła odmienny bo to Turbacz prowadził 1:0.

Po zmianie stron idealnie rozpoczął zespół z Mszany. W polu karnym nakładką zagrał nasz obrońca i z jedynastego metra Turbacz miał wolny pośredni, który świetnie wybronił Łukasz Koza, piłka wypadła na rzut rożny. Z narożnika piłkę dośrodkowano na pole karne, a tam bez krycia do główki skoczył Piekarczyk i nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce. 2:0 dla Turbacza po 49 minutach gry. Gra się nie co uspokoiła z jednych i drugich zeszło powietrze. Płomień próbował, ale Turbacz grał dobrze w środku nie dając nam szans na wiele. Nasi zawodnicy też jakoś bez przekonania atakowali. Dopiero wejście Łukasza Bukowca i zmiana ustawienia na 3 - 5 - 2 dało impuls ofensywnie. Trzy minuty po wejściu Bukowca i Damiana Pietrucha. Ten pierwszy groźnie zaatakował bramkarza odbierając mu piłkę dograł na 16 metr do Kamila Kiełbasy, który przymierzył przy słupku i zdobył kontatkową bramkę. Nadzieja odrodziła się na dobry rezultat, ale tylko na chwilę. Niespełna minutę później, błąd w środku pola, brak skutecznego agresywnego odbioru i Turbacz zdobywa trzecią bramkę, która już właściwie zamknęła nam szansę na korzystny rezultat. Nasz zespół się otworzył próbując walczyć o kolejne bramki, a tymczasem gospodarze nie miłosiernie nas rozstrzelali. W 80 minucie było już 7:1...w ciagu czternastu minut Turbacz zdobył pięć bramek - coś niewiarygodnego...Płomień stać było jeszcze na jeden zryw i bramkę Tomka Łątki po podaniu Łukasz Bukowca w 85 minucie meczu.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Turbacza, który obnażył nasze braki. Przede wszystkim skuteczność w pierwszej połowie oraz błędy w środku i defensywie. Trafiliśmy na zespół, który wykazał się niebywałą skutecznością. W całym meczu Turbacz oddał 10 celnych strzałów i zdobył z tego siedem bramek. Nasz zespół może przede wszystkim żałować pierwszej połowy...i sytuacji, które powinny zostać zamienione na bramki...

Dziękujemy wszystkim za walkę!

Zwycięstwa: 4, Remisy: 0, Porażki: 4, Bilans bramkowy: -13

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 635 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu KS Turbacz Mszana Dolna ( Seniorzy ) - Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.