15. [] S. Koza [wszedł] 63' ( T. Łątka )
  16. [] M. Guzik [wszedł] 46' ( M. Łątka )
Średnia wieku: 25 lat
Ustawienie: 1-4-1-4-1

Seniorzy Płomienia Limanowa na własnym boisku pokonali Jarmutę Szczawnica strzelając rywalom cztery bramki. Drużyna zagrała również świetnie w defensywie nie tracąc żadnej bramki.

Jestem bardzo zadowolony, że po ostatnich słabych naszych występach a zwłaszcza po laniu w Mszanie Dolnej, dzisiaj była pełna mobilizacja i chęć odniesienia zwycięstwa, które nie dość że poprawić miało nasze morale, to miało być gestem w stronę kibiców, by ich nieco uradować, gdyż ostatnio mieli mało powodów do radości. Jednak to zwycięstwo także miało nas przybliżyć do utrzymania, gdyż wciąż jeszcze nie jesteśmy bezpieczni. Szkoda że zdarzały nam się dzisiaj momenty przestoju bo zwycięstwo mogło by być okazalsze. Nie mniej najważniejsze są 3 punkty i bardzo znaczna poprawa naszych nastrojów.

powiedział po meczu Trener Piotr Pietruch

Spotkanie rozgrywane było w sobotnie popołudnie przy pięknej wiosennej pogodzie. Na trybunach zasiadło około 150 osób. Spotkanie było ważnym meczem środka tabeli. Obie drużyny miały po 35 punktów przed spotkaniem...

Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. Wprwadzie drużyna Jarmuty stworzyła sobię jedną dobrą okazję, ale nasza obrona nie dała się zaskoczyć. W 13 minucie Płomień objął prowadzenie. Z rzutu rożnego na 16 metr dogrywał Konrad Koza, a tam Tomasz Łątka z pierwszej piłki uderzył na bramkę i piłki w ładny sposób wpadła do bramki. Niespełna trzy minut później kibice obejrzeli kolejną piękną bramkę. Bramkarz Jarmuty wybił piłkę z piątki, ale zbyt krótko. Aktywnie aprobował obrońcę Wojciech Kaim i przejął piłkę dogrywajac ją na środek do Adriana Haszczyca, który w ładny sposób dograł na lewą stronę do Kamila Kiełbasy, ten złamał do środka i myląc trzech obrońców uderzył mocno po ziemi, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Po 16 minutach gry mieliśmy bardzo dobry wynik dla Płomienia. W tej części gry nasza drużyna miała jeszcze swoje okazję. Konrad Koza minął obrońców i zagrał wzdłuż bramki. Tomasz Łątka tam próbował wbijać piłkę do bramki, ale został uprzedzony przez obrońcę. Później Konrad Koza próbował lobować bramkarza z boku boiska, ale świetnymi paradami popisywał się bramkarz gości. Drużyna Jarmuty miała jedną dobrą okazję pod koniec pierwszej części. Po stracie w środku pola napastnik gości uderzał z 16 metra, ale Łukasz Koza świetnie interweniował.

Po zmianie stron, nasz zespół wyszedł pewnie na boisko i nadal to Płomień prowadził grę. Po przerwie dobrą sytuację miał Wojciech Kaim, który aktywny na prawej stronie dwa razy oddał groźne strzaly, ale tuż nad bramką. Następnie dośrodkował na głowę Haszczyca, który uderzył mocno, ale wprost w bramkarza. Trener dokonywał zmian i w 58 minucie tuż po wejściu na boisko Łukasz Bukowiec zaliczył piękną asystę. Przyjął podanie od Damiana Pietrucha z autu i będąc przy lini końcowej dośrodkował idealnie na głowę Tomasza Łątki, który uderzył obok bramkarza. Płomień po godzinie gry prowadził trzema bramkami i mecz został praktycznie rozstrzygnięty. Nasza drużyna nadal walczyła o bramki, a Jarmuta o gola honorowego. Dobrą sytuację miał Szymon Koza, ale będąc sam na sam z bramkarzem, zbyt długo zwlekał i golkeeper złapał piłkę. W drugiej połowie Jarmuta kilka razy groźnie atakowała naszą bramkę, ale nieskutecznie. Bardzo dobre zawody rozgrywała nasza obrona oraz bramkarz Łukasz Koza, który kilka razy przechwycił groźne akcje i dośrodkowania gości. W ostaniej minucie meczu na naszej połowie Łukasz Bukowiec wygrał pojedynek z dwoma obrońcami i dograł na skrzydło do Konrada Kozy, ten oddał z powrotem do Bukowca, który idealnym podaniem wyprowadził Kamila Kiełbasę na czystą pozycję z lewej strony, ten zmylił bramkarza i strzałem po ziemi zdobył czwartę bramkę. Po tej akcji sędzia spotkania zakończył mecz.

Płomień wygrał zasłużenie, będąc zespołem lepszym i skutecznym przez całe 90 minut. Drużyna Jarmuty, nie miała wiele okazji, a nasza obrona zagrała bardzo dobrze, tak jak w pierwszych meczach na wiosnę. W dwu meczu z drużyną ze Szczawnicy Płomień wygrywa 7:0.

Zwycięstwa: 3, Remisy: 0, Porażki: 4, Bilans bramkowy: -3

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 639 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) - Jarmuta Szczawnica ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.