15. [] A. Haszczyc [wszedł] 57' ( Ł. Bukowiec )
  16. [] J. Guzik
Średnia wieku: 25 lat
Ustawienie: 1-4-1-4-1

Seniorzy Płomienia wygrali po raz kolejny na własnym stadionie pokonując Orzeł Wojnarowa bez straty bramki. Spotkanie mimo wszystko nie było łatwym meczem.

Mecz z gatunku obowiązkowych do wygrania. Nie zagraliśmy dzisiaj porywającego widowiska, a zapału i chęci gry mieliśmy na niecałe 45 minut i to wystarczyło by dzisiaj odnieść sukces. Cieszą 3 punkty. Bramki zdobyliśmy po ładnych akcjach. Szkoda, że nie chcieliśmy iść za ciosem, jednak musimy mieć w głowie świadomość, że teraz przed nami maraton meczowy a i pogoda zaczyna być już wakacyjna i też poniekąd wpływa na boiskowe poczynania.

powiedział po meczu Trener Piotr Pietruch

Spotkanie rozgrywane było w samo południe w ostatni dzień maja na stadionie Płomienia. W kadrze zabrakło Marcina Wydry, który był chory oraz Pawła Ociepki, który dzień wcześniej zagrał cały mecz w Juniorach.

Spotkanie świetnie rozpoczęła nasza drużyna i już po 15 minutach prowadziliśmy 2:0. Najpierw na skrzydło piłkę dostał Kaim, który dogrywał w pole karne, tam wytworzyło się spore zamieszanie strzelał Kiełbasa dwukrotnie, ale bramkarz dobrze bronił i obrońcy, dopiero za trzecim razem skutecznie dobijał Tomasz Łątka. Kolejna bramka to dośrodkowanie z lewej strony Kamila Kiełbasy na głowę Bukowca, który z 5 metrów pokonał bramkarza. W kolejnych minutach tempo meczu spadło, ale to Płomień prowadził grę i miał bardzo dużą przewagę w posiadaniu piłku. W 27 minucie trzecią bramkę w tym meczu zdobył Jantas. Kiełbasa z rogu boiska dogrywał do tyłu piłkę pod nogami przepuścił Łukasz Bukowiec, ta dotarła do Sylwestra Jantasa, który z 20 metrów pokonał bramkarza gości. W tej połowie Płomień zdobył jeszcze jedną bramkę. Z rzutu wolnego dośrodkował Konrad Koza, a Bartłomiej Zawada strzałem głową z 5 metrów nie dał szans bramkarzowi na skuteczną obronę. Do przerwy wysokie prowadzenie Płomienia.

Po zmianie stron nasz zespół nie co zwolnił, a drużyna Orła grała bardzo ambitnie. W tej połowie nasz zespół nadal miał okazję, z sprawą strzałów Kiełbasy, Szymona Kozy, Haszczyca, Tomka Łątki. Wszystko jednak albo było niecelne, albo zbyt lekkie i bramkarz bez trudu bronił. Zespół Orła natomias miał klarowne sytuacje sam na sam z naszym bramkarzem, bądź groźne strzały, ale obrona spisywała się świetnie, a Łukasz Koza bronił bardzo dobrze. Trener w tej połowie dokołan trzech zmian i w 85 minucie na boisku pojawił się Adrian Walasik, który zmienił Łukasza Kozę w bramce i tym samym zadebiutował w pierwszej drużynie seniorów.

Płomień wygrał bo skuteczność w pierwszej połowie była bardzo dobra. Drużyna Orła grała bardzo ambitnie przez cały mecz. Druga połowa należała zdecydowanie do gości, którzy przy odrobinie szczęścia mogli zdobyć 2-3 bramki.

Zwycięstwa: 1, Remisy: 1, Porażki: 2, Bilans bramkowy: 0

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 645 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) - Orzeł Wojnarowa ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.