10. [] M. Puch
  11. [] A. Haszczyc
Średnia wieku: 21 lat

Płomień w półfinale Pucharu Polski na szczeblu LPPN!

Mimo realnych kłopotów kadrowych, drużyna Płomienia Limanowa z łatwością awansowała do półfinału Pucharu Polski na poziomie Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej. W meczu z Witowem Mszana Górna podopieczni trenera Mariana Tajdusia, rozgromili gospodarzy aż 0:6, prezentując miły dla oka futbol.

Już od pierwszych minut meczu, można było zauważyć, że gra drużyny Płomienia, była  bardzo dobrze zorganizowana.  Każda formacja, poruszała się wzdłuż i wszerz boiska, według wyćwiczonych na treningach schematów.

Początkowe minuty meczu, pokazały, który zespół będzie dominował na boisku. Od  pierwszego gwizdka sędziego, Płomień narzucił swoje warunki gry.  Po rozpoczęciu meczu, szybko można było zauważyć różnicę w „kulturze” gry obu zespołów.  Zawodnicy gości całkowicie przejęli kontrolę nad meczem, czego dowodem był zdobyty już w szóstej minucie gry gol, autorstwa Adriana Haszczyca, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Kamila Musiała. Cała pierwsza połowa przebiegała pod dyktando drużyny Płomienia, jednak do przerwy utrzymał się wynik 0:1, gdyż w zespole gości trwał w najlepsze festiwal niewykorzystanych szans. Płomień marnował seryjnie sytuację za sytuacją. Gospodarze, czyli Witów w tej części gry stworzyli sobie zaledwie jedną dogodną szansę do zdobycia gola, ale po groźnej główce zawodnika gospodarzy, piłkę z linii bramkowej wybił głową Krzysztof Michura.

Obraz gry w drugiej połowie nie uległ zmianie, Płomień przeważał praktycznie w każdym aspekcie gry. Jedynie w pierwszej minucie drugiej części, gospodarze stworzyli sobie klarowną akcję do zdobycia bramki, jednak wychodzący do dogodnej sytuacji z bramkarzem  Łukaszem Kozą, napastnik Witowa został w ostatniej chwili powstrzymany przez obrońcę Płomienia, a konkretnie przez Szymona Kozę. Była to w zasadzie ostania szansa dla Witowa na podjęcie walki w tym meczu. Od tego momentu sytuacja wróciła do obrazu gry z pierwszej połowy, z jedną tylko różnicą, otóż Płomień zaczął regularnie wykorzystywać stwarzane sytuacje. Efekt dobrej gry przyszedł w 58 minucie, kiedy to po podaniu Kacpra Dutki, gola zdobył Mariusz Golonka. Trzy minuty później było już 0:3, gdy po asyście Tomasza Łątki, wynik podwyższył Marcin Smoleń. Przewaga Płomienia była do końca meczu bezdyskusyjna, a kolejna bramka padła w 67 minucie gry,  kiedy to po podaniu Kamila Musiała, sytuację „jeden na jeden”  z bramkarzem gospodarzy, na bramkę zamienił Adrian Haszczyc. Minutę później było już 0:5, a bramkę strzelił Kamil Musiał po zagraniu Pawła Ociepki. Drużyna Płomienia do końca meczu niepodzielnie rządziła na boisku, a ukoronowaniem tej przewagi był drugi gol Kamila Musiała, który wykorzystał podanie Tomasza Łątki i ustalił wynik meczu na 0:6 dla Płomienia Limanowa.

Podsumowując, Płomień gładko pokonał A klasowego rywala w Pucharze Polski i awansował do półfinału tegoż Pucharu na szczeblu LPPN. Warto podkreślić, iż z różnych przyczyn trener Marian Tajduś nie miał w tym meczu do dyspozycji ani jednego zawodnika rezerwowego. Płomień awansował dzięki temu zwycięstwu do półfinału Pucharu Polski na szczeblu LPPN, gdyż po losowaniu otrzymał tak zwany „wolny los” i nie musi rozgrywać meczu ćwierćfinałowego.

Zwycięstwa: 4, Remisy: 1, Porażki: 2, Bilans bramkowy: 2

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 659 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Witów Mszana Górna ( Seniorzy ) - Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.