17. [] M. Smoleń [wszedł] 69' ( M. Golonka )
  18. [] A. Haszczyc [wszedł] 76' ( K. Boczoń )
Średnia wieku: 24 lat
Ustawienie: 1-4-1-4-1

Płomień Limanowa pod wodzą nowego Trenera - Mariana Tajdusia zainaugurował rozgrywki Ligi Okręgowej. W bardzo trudnym meczu z Orkanem Szczyrzyc pomimo walki do ostatniej minuty nie udało się zdobyć choćby punktu.

Dziękuję zawodnikom za walkę, bo potrafili od 15 minuty grając w dziesięciu nawiązać równorzędną walkę z drużyną Orkana. Nie ustrzegliśmy się błędów, grając w dziesiątkę, ale nie ustrzegł się też błędów sędzia, który po meczu przyznał się do swoich pomyłek. Nie wiadomo jak wyglądało by spotkanie, gdybyśmy całą drugą połowę grali dziesięciu na dziesięciu. Dziękuję kibicom za doping za wsparcie bo praktycznie każda nasza akcja była oklaskiwana, naprawdę widać tutaj duży poziom kultury kibiców.

powiedział po meczu Trener Marian Tajduś

Płomień przegrywa w pierwszej kolejce ligi okręgowej. Mecz rozegrany w Jodłowniku, przeciwko Orkanowi Szczyrzyc zakończył się minimalną przegraną 2:1.

Spotkanie obserwował blisko komplet widzów, złożony głównie z kibiców gości, którzy w znacznej większości wypełnili stadion w Jodłowniku.

Początkowe minuty meczu były wyrównane. Pierwszą groźną akcję meczu przeprowadził Orkan, ale po niebezpiecznym dośrodkowaniu z prawej strony pola karnego, świetnie interweniował Łukasz Bukowiec, który wybił piłkę głową na rzut rożny. Wkrótce po tym do głosu doszedł Płomień, który grając wysokim pressingiem całkowicie przejął kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Najpierw po świetnym podaniu Łukasza Bukowca do siatki trafił Tomasz Łątka, jednak sędzia dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. Chwilę później sprytnym strzałem zza pola karnego popisał się ponownie Tomasz Łątka, jednak piłka po jego uderzeniu, odbiła się od słupka.   Przewaga Płomienia udokumentowana została w 11 minucie spotkania, kiedy to po dośrodkowaniu Szymona Kozy bramkę strzałem głową zdobył Konrad Koza. Goście nadal kontynuowali świetną grę, wtedy jednak nastąpił nieoczekiwany zwrot sytuacji, otóż w ciągu kilku minut dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Sylwester Jantas. Był to niewątpliwie kluczowy dla losów meczu moment. Gospodarze próbowali wykorzystać grę w przewadze i stworzyli sobie szybko klarowną sytuację, jednak po strzale piłkarza Orkana, będącego sam na sam z Marcinem Wydrą piłkę zmierzającą do siatki w ekwilibrystyczny sposób wybił Mateusz Łątka, ratując tym samym Płomień przed utratą bramki.  Mecz nadal był wyrównany , ale w 34 minucie Orkan przeprowadził akcję, po której gospodarze wyrównali stan meczu. Po prostopadłym podaniu napastnik ze Szczyrzyca pokonał bramkarza Płomienia. Do końca pierwszej połowy wynik 0nie uległ zmianie.

Druga połowa była bardzo wyrównana, nie dało się odczuć faktu, że Orkan gra w przewadze jednego zawodnika. Żadna z drużyn nie stwarzała sobie  dogodnych sytuacji do zdobycia gola, aż do 66 minuty, kiedy to z pozornie niegroźnej sytuacji padł strzał w polu karnym, a piłka rykoszetem odbiła się od jednego z naszych obrońców i wpadła do siatki. Zawodnicy Płomienia do końca meczu robili co w ich mocy, aby doprowadzić do wyrównania, jednak grając w dziesięciu, nie byli w stanie skutecznie atakować. W 91 minucie meczu Orkan miał jeszcze szansę na podwyższenie wyniku, gdyż sędzia po faulu Szymona Kozy podyktował rzut karny, ale zawodnik gospodarzy przestrzelił jedenastkę. Doliczone minuty meczu to heroiczne ataki drużyny Płomienia, które niestety nie przyniosły. Ostatecznie Orkan wygrał 2:1, jednak zawodnicy naszej drużyny nie mogą mieć sobie nic do zarzucenia, gdyż dali z siebie wszystko, walcząc od pierwszej do ostatniej minuty spotkania.

Postawa zespołu Płomienia napawa optymizmem przed kolejnymi meczami, gdyż mimo porażki, podopieczni trenera Mariana Tajdusia, pokazali charakter. Grając przez  ponad siedemdziesiąt minut w osłabieniu, cały czas walczyli o zwycięstwo. Jeżeli w kolejnych meczach Płomień będzie grał w jedenastu przez cały mecz, to raczej kibice nie będą musieli się martwić o losy drużyny w tym sezonie ligi okręgowej.

Zwycięstwa: 1, Remisy: 0, Porażki: 3, Bilans bramkowy: -7

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 663 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Orkan Szczyrzyc ( Seniorzy ) - Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.