17. [] M. Jańczy [kartka] [wszedł] 46' ( Ł. Bukowiec )
  18. [] M. Puch
Średnia wieku: 25 lat
Ustawienie: 1-4-1-4-1

Płomień w drugim swoim meczu ligowym odniół pierwsze punkty w sezonie. Tym razem udało się wygrać na stadionie w Korzennej.

Dzisiejsze spotkanie nie było meczem w piłkę nożną. Nasi zawodnicy wykazali się dużym charakterem i niezłomnością. Przeciwnik narzucił nam dziwny styl gry. Grał bardzo ostro wręcz brutalnie. Korzenna cały mecz stosowała długa piłę  grając anty futbol.  Myśmy musieli się dostosować do tego stylu. Musimy się cieszyć ze nie skończyło się to spotkanie poważniejsza kontuzja, bo ten mecz wyglądał jak walka w klatce jedynastu na jedynastu. Pierwsze parę minut próbowaliśmy grać piłką od nogi do nogi, ale niestety przez małe boisko i ostre faule gospodarzy nie udawała nam się tak sztuka.Dziękuję zawodnikom za walkę, że nie przestraszyli się ostrej gry i wytrzymali fizycznie to spotkanie. Na najbliższych treningach będziemy pracować nad tym aby się jak najszybciej przestawić z kopaniny na techniczną grę. Tak żeby jak najlepiej przygotować się do kolejnego spotkania. Dziękuję kibicom za liczna obecność i wspieranie drużyny.

powiedział po meczu Trener Marian Tajduś

Druga kolejka ligi okręgowej przyniosła pierwsze w tym sezonie  zwycięstwo dla zespołu Płomienia. Na trudnym terenie w Korzennej drużyna z Łososiny Górnej  odniosła sukces, pokonując tamtejszy ULKS.

Na trybunach tradycyjnie dominowali kibice Płomienia, którzy ( co już jest normą, a wręcz tradycją) w znacznej większości wypełnili miejsca na stadionie...

Sam mecz rozpoczął się od szybkiej akcji naszej drużyny. Bramkarza z Korzennej próbował strzałem z dystansu zaskoczyć Tomasz Łątka, ale nie zmusił do wysiłku golkipera gospodarzy, strzelając wprost w jego ręce. Kolejne minuty upływały pod kątem optycznej przewagi Płomienia, jednak nic z tej inicjatywy nie wynikało. Kluczowa okazała się dziesiąta minuta, kiedy po błyskawicznie rozegranym rzucie rożnym, Tomasz Łątka zagrał piłkę do Konrada Kozy, a ten dośrodkował w pole karne, gdzie obrońca gospodarzy próbując wybić piłkę , niefortunnie skierował ją do własnej bramki, dzięki czemu Płomień objął prowadzenie w meczu. Kolejne minuty to wciąż wyrównany bój, a najaktywniejszy w ofensywie Tomasz Łątka, próbował  bez efektu zaskoczyć bramkarza Korzennej , a to strzelając w środek bramki, a to uderzając tuż nad poprzeczką. Akcje gospodarzy ograniczały się jedynie do stałych fragmentów gry, z których kompletnie nic nie wynikało. Mecz był wyjątkowo chaotyczny, ale doprawdy ciężko na takim boisku było rozegrać spotkanie, które można by było uporządkować pod kątem taktycznym, gdyż plac gry był wyjątkowo wąski i niewygodny, co sprawiało, że należało się skupić na samej walce o każdy centymetr boiska, zamiast próbować „czysto” piłkarsko  rozstrzygnąć spotkanie na własną korzyść.  Dwudziesta ósma  minuta pierwszej połowy przyniosła drugiego gola dla Płomienia. Wtedy to w polu karnym piłkę przejął Mariusz Golonka i zagrał ją wzdłuż do Tomka Łątki, który przyjął futbolówkę, przełożył ją na prawą nogę i silnym strzałem pokonał bramkarza.

Dalsze minuty wciąż były chaotyczne i wtedy po jednej z akcji ofensywnych Płomienia, gospodarze wyszli z kontrą i po serii błędów w obronie gości, Korzenna zdobyła kontaktowego gola. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa nie przyniosła zbyt wielu zmian w grze. Na boisku nadal panował chaos, który wynikał z gry zespołu gospodarzy, których archaiczna taktyka opierała się na przerywaniu akcji Płomienia i wrzucaniu długich prostopadłych piłek w kierunku napastnika. Groźnie zrobiło się jedynie w 57 minucie meczu, kiedy to piłka po strzale zawodnika z Korzennej wylądowała na poprzeczce bramki strzeżonej przez Marcina Wydrę. Pozostały czas gry w drugiej połowie można uznać za ciągłą walkę , która dla obu drużyn nie przynosiła efektu, aż do doliczonego czasu  gry, kiedy to niefrasobliwość obrońców gospodarzy , wykorzystał Adrian Haszczyc, ustalając wynik meczu na 1:3 dla Płomienia.

Mecz  ten był bardzo ciężką rywalizacją dla Płomienia i pewnym wydaje się, że drużyny z czołówki ligi będą gubić punkty na tym trudnym terenie. Dla nas najważniejsze jednak jest to, że Płomień wywiózł z tak niełatwego obiektu  komplet punktów.

Następna, trzecia kolejka, to pierwsze spotkanie przed własną publicznością w tym sezonie. Przeciwnikiem w  tym meczu będzie  w meczu derbowym zespół Limanovii.

Zwycięstwa: 3, Remisy: 1, Porażki: 0, Bilans bramkowy: 5

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 664 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu ULKS Korzenna ( Seniorzy ) - Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.