17. [] M. Jańczy [wszedł] 68' ( A. Haszczyc )
  18. [] S. Jantas [wszedł] 72' ( P. Ociepka )
Średnia wieku: 23 lat
Ustawienie: 1-4-1-4-1

Płomień Limanowa przegrywa derbowe spotkanie z Sokołem Słopnice po bardzo emocjonującym meczu. Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie.

Nie graliśmy dziś w pełnym składzie co utrudniło nam walkę o punkty. Dziękuję zawodnikom za drugą połowę, bo bardzo szybko zbudowali wynik na 2:2. Pierwsza połowa należała do Słopnic. Druga połowa natomiast była nasza bo odbudowaliśmy wynik w ciągu kilku minut i stworzyliśmy kolejne akcje, które mogły dać nam prowadzenie w meczu. Nie skończyliśmy na 3:2 i pechowo przegrywamy tracąc bramkę w końcówce meczu.

powiedział po meczu Trener Marian Tajduś

W sobotę 4 września o godzinie 17:00 na stadionie w Łososinie Górnej, Płomień Limanowa podejmował  w lokalnych derbach  zespół Sokoła Słopnice.  Świetnie przygotowana murawa oraz idealna do grania pogoda, zwiastowały świetne widowisko i faktycznie kibice zgromadzeni na trybunach nie mogli narzekać na brak emocji.

Po początkowych badawczych minutach gry, zespół ze Słopnic przejął inicjatywę na boisku. Goście grali ładną dla oka, kombinacyjną piłkę i wytworzyli sobie optyczną przewagę w meczu. Jednak w siódmej minucie to Płomień przeprowadził groźną akcję, kiedy to po zgraniu głową piłki przez Adriana Haszczyca, Tomasz Łątka  oddał strzał na bramkę Sokoła, ale w sam środek i bramkarz nie miał żadnych problemów z interwencją. Późniejsze minuty pierwszej połowy, to już całkowita dominacja zespołu ze Słopnic, który stwarzał sobie sporo dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, jednak świetnie tego dnia był dysponowany bramkarz gospodarzy, czyli Łukasz Koza. Prostopadłe piłki zagrywane przez pomocników Sokoła, siały spustoszenie w obronie naszej drużyny, ale w sytuacjach sam na sam z bramkarzem, napastnicy gości przegrywali pojedynki z naszym golkiperem. W szesnastej minucie meczu po błędzie naszego obrońcy, Sokół miał wyśmienitą szansę na zdobycie gola, ale po faulu na napastniku, sędzia podyktował rzut karny, który w efektowny sposób obronił Łukasz Koza.  Tuż po rzucie karnym golkiper gospodarzy miał jeszcze kilka świetnych interwencji, dzięki czemu Płomień wciąż remisował.

W dwudziestej piątej minucie wreszcie gospodarze zagrozili przeciwnikom, kiedy to Tomasz Łątka lobował bramkarza gości, ale piłka odbiła się od murawy i przeleciała tuż nad poprzeczką. Kluczową akcję Sokół przeprowadził w 30 minucie meczu kiedy to zawodnik gości  oddał mocny strzał z dość ostrego kąta pola karnego po krótkim  rogu. Strzał był na tyle mocny, że bramkarz gospodarzy nie miał szans go obronić,  piłka wpadła tuż pod poprzeczkę.  Po golu Sokół nadal miał przewagę, którą udokumentował w 40 minucie meczu, strzelając drugą bramkę, ponownie z pola karnego. Do przerwy Płomień przegrywał więc 0:2.

Druga połowa to diametralna zmiana gry na korzyść gospodarzy, którzy od początku rzucili się do odrabiania strat. Przyniosło to efekt już w pięćdziesiątej minucie meczu kiedy to Adrian Haszczyc zdobył kontaktowego gola. Dwie minuty później było już 2:2, gdy po zagraniu prostopadłej piłki przez Tomasza Łątkę, Konrad Koza dośrodkował piłkę wzdłuż bramki, gdzie z najbliższej odległości gola strzelił Kamil Musiał. Mecz do końca był bardzo wyrównany, a wynik mógł pójść w obie strony. Decydująca o losach meczu akcja, miała miejsce w 85 minucie, wtedy to gola tuż zza „szesnastki” po złym wybiciu obrony Płomienia zdobył Sokół. Do końca gospodarze próbowali ambitnie uratować remis, ale ta sztuka się nie udała i komplet punktów z tego meczu pojechał do Słopnic.

Po 5 kolejkach Płomień zgromadził tylko 3 punkty, co sprawia, że sytuacja w tabeli staje się groźna, jednak jeszcze mnóstwo kolejek przed nami i liczymy, że zła passa szybko się skończy, a Płomień powróci na zwycięską ścieżkę.

Podczas meczu Zarząd Klubu wraz z piłkarzami, kibicami, działaczami zorganizował zbiórkę pieniędzy na ciężką i kosztowną operację dla Marcina Sporka z Tymbarku. Cała kwota z biletów wstępu na mecz oraz po meczowej zbiórki zostanie przekazana rodzicom Marcinka.

Kwota uzbierana to 3000 zł! DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCĄ ZA KAŻDY GROSIK!

Zwycięstwa: 3, Remisy: 1, Porażki: 8, Bilans bramkowy: -24

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 674 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) - Sokół Słopnice ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.