17. [] M. Jańczy
  18. [] M. Puch
Średnia wieku: 24 lat
Ustawienie: 1-4-1-4-1

Seniorzy Płomienia przerwali serię porażek wygrywając na wyjeździe z Ogniwem 0:1.

Chcieliśmy nie dopuścić do sytuacji, która miała miejsce w poprzednich meczach, że prowadząc tracimy bramki w głupi sposób i to prowadzenie zdobyte w pierwszej połowie chcieliśmy utrzymać za wszelką cenę. Gra z naszej strony nie była ładna ale skuteczna. Ważne są trzy punkty dla nas, żeby zespół się podniósł uwierzył w siebie i w kolejnych meczach zagrał na miarę swoich możliwości.

powiedział po meczu Trener Marian Tajduś

Płomień Limanowa do meczu wyjazdowego przygotowywał się bardzo solidnie. Drużyna za wszelką cenę chciała to spotkanie wygrać, aby przerważ serię trzech porażek.

Trener Marian Tajduś miał w tym meczu optymalny skład. Do kadry i do pierwszego składu powrócili Konrad Boczoń i Łukasz Bukowiec. Na prawej stronie zaczął Kacper Dutka, a na stoperze Tomasz Sułkowski, który zastąpił kontuzjowanego i nie trenującego Krzysztofa Michurę.

Płomień chciał zacząć od szybkiej bramki, ale niezły początek w wykonaniu naszej drużyny szybko przerodził się w mecz chaotycznej walki. Sporo było niedokładności i dużo strat z jednej i drugiej strony. Pierwszą akcję bramkową zrobiło Ogniwo. Długa piłka ze środka boiska do skrzydłowego ten dośrodkował w pole karne i z 5 metrów mocny strzał z głowy, broni Łukasz Koza. Płomień odpowiedział dobrą akcją Tomasza Łątki i strzałem w światło bramki, ale zbyt łatwym by pokonać bramkarza. W tej części obie drużyny rzadko atakowały bramki, dlatego sytuacji mieliśmy mało. W 44 minucie Płomień zrobił świetną akcję przez całe boisko. Zawodnicy wymienili ze sobą kilka dokładnych podań. Piłka dotarła do Mariusza Golonki, który dośrodkował w pole karne, tam na 16 metr wbiegł Konrad Koza i mocnym strzałem głową tuż przy słupku pokonał bramkarza Ogniwa. Po minucie gry sędzia zakończył pierszą połowę.

Po zmianie stron Płomień przystąpił bez zmian w składzie, ale mentalnie odmieniony. Drużyna szybko atakowała przede wszystkim skrzydłami. Swoje okazje na bramkę mieli Konrad Koza, Tomasz Łątka, Kamil Musiał, Łukasz Bukowiec oraz po stałych fragmentach Konrad Boczoń i Bartłomiej Zawada, którzy swoje strzały oddawali obok bramki, ale najlepszą miał Mariusz Golonka, który dostał dokładne podanie ze skrzydła od Kamila Musiała i w sytuacji z 5 metrów źle uderzył na bramkę i bramkarz gospodarzy nie miał problemów z interwencją. W tej części nasz zespół grał mądrze w obronie nie dopuszczając Ogniwo do żadnej konretnej akcji bramkowej. Nasza drużyna wyprowadzała groźne kontry i na drugą bramkę nie wiele brakowało. Zespół Ogniwa liczył na stałe fragmenty, ale nasza obrona w tym meczu była nie do przejścia.Do końca meczu spotkanie było pełne walki. Drużyna Płomienia w tym meczu zostawiła sporo zdrowia na boisku, ale cenne trzy punkty przywozimy z Piwnicznej.

Świetnie na swoich pozycjach zagrali obrońcy. Dobry debiut w pierwszym składzie w lidzę Okręgowej zaliczył Kacper Dutka. Liczymy na to, że nasza młodzież nadal będzie się dobrze rozwijała i stanowiła wkrótce o sile seniorskiego zespołu.

Gratulujemy drużynie zwycięstwa i dziękujemy za walkę!

Zwycięstwa: 2, Remisy: 0, Porażki: 2, Bilans bramkowy: -4

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 678 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Ogniwo Piwniczna Zdrój ( Seniorzy ) - Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.