14. [] M. Jańczy [kartka] [wszedł] 81' ( A. Haszczyc )
  15. [] M. Puch [wszedł] 77' ( D. Michura )
Średnia wieku: 24 lat
Ustawienie: 1-4-1-4-1

Płomień Limanowa po bardzo ciężkim i zaciętym meczu z Kobylanką remisuje na wyjeździe 2:2.

Podopieczni Mariana Tajdusia na wyjazdowe spotkanie do Kobylanki udali się bez kilku podstawowych zawodników, którzy z powodu kontuzji i innych spraw nie byli w stanie grać. W meczu 12 kolejki nie mogli wziąć udziału: Tomasz Sułkowski, Łukasz Bukowiec, Kacper Dutka, Konrad Boczoń, Łukasz Pietrzak, Krzysztof Michura, Mariusz Golonka. Trener musiał zatem skorzystać z zawodników drugiej drużyny, którzy dostali szansę debiutu od pierwszej minuty: Dawid Michua i Karol Hałapa. W drugiej połowie natomiast pojawi się na placu gry Jarosław Piórkowski.

Od pierwszych minut wiadomo było, że spotkanie będzie bardzo ciężkie, stan murawy na jakim przyszło grać obu zespołom był kiepski, dlatego akcje byly bardzo szarpane, mimo to nasz zespół starał się tworzyć składne akcję. Pierwsi jednak skuteczną akcję stworzyli gospodarze i już w 11 minucie objęli prowadzenie. Zawodnik z Kobylanki otrzymał podanie na 20 metrze i przelobował Łukasza Kozę, który wyszedł zbyt wysoko z bramki. Gospodarze w dość łatwy sposób zdobyli pierwszą bramkę. Nasza drużyna od tego momentu zaczęła grać rozważniej w obronie i bardzo ofensywnie. W przeciągu kilku minut groźnie atakowali Jantas, Koza, Łątka i mocny strzał minimalnie niecelny oddał debiutujący Karol Hałapa. Dodatkowo sędzia zawodów wyjątkowo dziwnie nie reagował na zagrania ręką w polu karnym obrońców Kobylanki. W 38 minucie po kilku groźnych akcjach wreszcie padła bramka wyrównująca po rzucie rożnym z lewej strony piłka dotarła do Jantasa, który uderzał w światło bramki i został zablokowany, dobitka jednak z 20 metra była już bardzo celna i bramkarz musiał wyjmować piłkę z siatki. W tej części gospodarze nie mieli już więcej okazji bramkowych. Wcześniej jednak nasz bramkarz i obrona miała sporo pracy.

Po zmianie stron gra była jeszcze bardziej szarpana. W prawdzie przewagę miałą nasza drużyna, ale to gospodarze groźniej atakowali. Z naszej strony było mało strzałów, więcej prowadziliśmy piłkę, ale niezbyt groźnie atakowali. W 75 minucie przy biernej postawie naszych defensorów w bardzo łatwy sposób gola numer dwa zdobyła Kobylanka. Zawodnik gospodarzy oddał celny strzał z 16 metra pokonując bezradnego w tej sytuacji Łukasza Kozę. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się zwycięstwem Kobylanki, a sędzia co raz mniej panował na boisku, kartkując zawodników, przyszła 86 minuta. Piłka w pole karne została wrzucona przez Mateusza Pucha, tam obrońca skiksował wybijając piłkę wysoko w powietrze. Najwyżej do główki skoczył Marcin Jańczy i zagrał piłkę na 7 metr do nieobstawionego Konrada Kozy, który dokładnie przymierzył piłkę i uderzył ją bardzo mocno i tuż przy słupku. Bramka ta dała nam wyrównanie. Do końca meczu obie drużyny próbowały zmienić rezultat, ale nikomu się to nie udało.

Z najdalszego wyjazdu przywozimy jeden punkt. Spotkanie było bardzo ciężkie, dlatego trzeba ten punkt szanować. Gdyby nasz zespół w pierwszej części wykorzystał swoje okazję mogło być znacznie lepiej. Niestety znów nieskuteczność obraca się przeciwko nam. Ważne do odnotowania są debiuty od pierwszych minut Karola Hałapy i Dawida Michury oraz pomoc drużynie przez Jarka Piórkowskiego. Liczymy na tych zawodników w ostatnich meczach, które są bardzo ważne dla naszego zespołu.

Zwycięstwa: 1, Remisy: 1, Porażki: 0, Bilans bramkowy: 2

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 693 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu LKS Kobylanka ( Seniorzy ) - Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.