Saturday 31 October 2015 14:00 Liga Okręgowa
[gol] 54' Konrad Koza ( Marcin Jańczy ) [v]
[gol] 57' Tomasz Łątka ( Konrad Koza ) [v]
[gol] 66' Tomasz Łątka ( Mariusz Golonka ) [v]
[gol] 78' Konrad Koza [v]
Bramki
 1. [] Ł. Koza
 2. [] K. Musiał
 3. [] S. Koza
 4. [] B. Zawada
 5. [] P. Ociepka
 6. [] K. Boczoń [zeszedł] 46'
 7. [] S. Jantas
 8. [] M. Golonka
 9. [] K. Koza [kartka] [zeszedł] 90'
 10. [] T. Łątka [kartka] [zeszedł] 87'
 11. [] A. Haszczyc [zeszedł] 90'
 12. [] J. Piórkowski [wszedł] 90' ( A. Haszczyc )
 13. [] K. Hałapa [wszedł] 87' ( T. Łątka )
 14. [] K. Dutka [wszedł] 90' ( K. Koza )
 15. [] M. Puch
 16. [] M. Wydra
 17. [] M. Jańczy [wszedł] 46' ( K. Boczoń )
Średnia wieku: 25 lat
Ustawienie: 1-4-2-3-1

Płomień Limanowa pokonuję na własnym obiekcie beniaminka rozgrywek zespół AKSu Ujanowice. Jest to najwyższe zwycięstwo Płomienia w tym sezonie, po bardzo dobrej, skutecznej grze.

W meczu z Ujanowicami cała nasza drużyna zagrała bardzo walecznie i ambitnie przez całe spotkanie. Pomimo przegranej pierwszej połowy potrafiliśmy zagrać bardzo skutecznie w drugiej części i zasłużenie wygrać. Dziękuje moim zawodnikom za walkę. Z meczu na mecz gramy coraz lepiej, realizujemy wcześniej nakreślone zadania i widać, że ta drużyna się rozwija. Niestety po raz kolejny tracimy bramkę w podobnych okolicznościach jak było to w poprzednich meczach. Do końca rundy pozostały dwa spotkania i będziemy w tych meczach walczyć o realizację założonego limitu punktów, który dałby nam poprawne miejsce w tabeli jak na bardzo trudną dla naszej drużyny rundę.

powiedział po meczu Trener Marian Tajduś

W ostatnią sobotę października drużyna Mariana Tajdusia na własnym boisku podejmowała zespół AKS Ujanowice. Spotkanie było bardzo ważne dla obu ekip bo to kolejny mecz derbowy drużyn z terenu powiatu limanowskiego.

Płomienia kadra w tym meczu była nieco mocniejsza bo powoli zawodnicy wracają do składu po kontuzjach. W drużynie z Ujanowic brakowało w składzie nominalnego napastnika.

Początek spotkania i pierwsze jego minuty to walka o środek pola. Pierwsza część ogólnie była dla kibica mało ciekawa. Mieliśmy sporo walki o prymat na murawie, ale mało klarownych akcji. Wynik spotkania otworzyli goście. W 36 minucie z głebi pola prostopadłą piłke zagrał grający Trener Rafał Augustyn do Daniela Pławeckiego, tam nie pilnowany zdołał uciec obronie i w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem oddał celny strzał. W tej części drużyna z Ujanowic nie miała więcej setek. My natomiast w ostatniej minucie pierwszej części mieliśmy świetną okazję. Z rzutu wolnego dogrywał Sylwester Jantas na 7 metr, tam strzałem głową popisał się Konrad Koza, a piłka odbiła się od poprzeczki dobijał nieskutecznie Haszczyc, obrońca AKSu wybił piłkę na 8 metr, a tam niezastanawiając się uderzył Bartłomiej Zawada, niestety nad poprzeczką. Do przerwy zatem prowadzenie Ujanowic.

Po zmianie stron goście mieli dobrą okazję, nawet zdobyli bramkę, ale Rafał KIławiec był na spalonym i siędzia gola nie uznał. Później nasz zespół rozegrał bardzo dobre 40 minut i zdobył w nich aż cztery bramki. Strzelanie rozpoczął Konrad Koza w 54 minucie, Na prawej stronie Marcin Jańczy minął dwóch obrońców i dograł na 16 metr do Konrada, który mocnym precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Trzy minuty później z rzutu rożnego centrował Konrad Koza, a bramkę strzałem głową zdobył Tomasz Łątka. W kolejnych minutach trwało oblężenie bramki AKSu swoje okazję mieli Konrad Koza, Tomasz Łąka i najlepszą Bartłomiej Zawada, który po rzucie wolnym w dobrej okazji uderzył piłkę głową,a ta przeszła nad bramką. W 66 minucie Sylwester Jantas zagrał wysoką piłkę w pole karne, tam pojedynek z bramkarzem wygrał Mariusz Golonka i dograł na pustą bramkę do Tomka Łątki, który dopełnił formalności. W 78 minucie z ostrego kąta rzut wolny wykonywał Konrad Koza, uderzył piłkę mocno, ale nie wysoko. Przed bramką piłkę przepuścił Tomasz Łątka i Adrian Haszczyc i kompletnie zaskoczony bramkarz nie zdołał interweniować. Była to bramka na 4:1 wieńcząca bardzo dobry występ naszej drużyny. W końcówce ambitnie do końca walczący AKS starał się zagrozić naszej bramce, ale bardzo dobrze w tym meczu grała nasza obrona.

Spotkanie wygraliśmy zasłużenie grając bardzo dobrę drugie 45 minut. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za walkę, piękne bramki i skuteczne interwencję w defensywie.

Zwycięstwa: 4, Remisy: 1, Porażki: 10, Bilans bramkowy: -30

Wynik Meczu na telefon

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 694 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) - AKS Ujanowice ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.

Całkowity koszt smsa to 2,46 PLN a zyski zostaną przekazane na wsparcie klubu.

Cena: 2,46 PLN
Pomoc: 666613131 | kontakt@plomien-limanowa.com
Płatności SMS obsługuje Fortumo fortumo.com
Obsługa SMS Mobiltek: Centrum Technologii Mobilnych Mobiltek S.A., ul. Bożego Ciała 31 31-059 Kraków. Tel: +48 (012) 432 68 60