14. [] A. Haszczyc [wszedł] 66' ( K. Boczoń )
  15. [] K. Dutka
Średnia wieku: 25 lat
Ustawienie: 1-4-2-3-1

Płomień Limanowa wygrywa z autsajderem rozgrywek na ich terenie. Podtrzymujemy zatem dobrą serię trzech meczy bez porażki i jest to dla nas drugi wygrany mecz z rzędu.

Mecz z Turbaczem był trudnym spotkaniem, drużyna gospodarzy dzielnie walczyła. My jednak mieliśmy nieco więcej atutów i udało się wygrać to spotkanie po mimo wszystko ciężkiej przeprawie. Powinniśmy zdobyć więcej bramek, bo były ku temu okazje, nadal jednak szwankuje u nas skuteczność i przede wszystkim decyzyjność, pewność siebie i swoich umiejętności. Przed nami ostatnie spotkanie rundy jesiennej w którym będziemy chcieli za wszelką cenę jak najlepiej się pokazać i wygrać, aby pozytywnie zakończyć runde jesienną.

powiedział po meczu Trener Marian Tajduś

Seniorzy Płomienia Limanowa w ostatnim wyjazdowym spotkaniu zmierzyli się z ostatnią drużyną w tabeli Turbaczem Mszana Dolna. Trener Marian Tajduś po raz kolejny nie miał kompletnej osiemnastki, wciąż do gry nie powrócili wszyscy zawodnicy.

Początek spotkania był bardzo obiecujący już w drugiej minucie stu procentową okazję miała nasza drużyna. Konrad Koza posłał prostopadłą piłkę z głębi pola do Marcin Jańczego, który wyprzedził obrońcę i w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył nad golkeperem w prawy górny róg, piłka jednak odbiła się od słupka i wyszła po za pole gry. W odpowiedzi drużyna Turbacza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oddała niecelny strzał obok bramki. W 16 minucie kolejna groźna sytuacja ze strony gospodarzy, po rzucie rożnym celny strzał oddał obrońca Turbacza, po drodze piłka odbiła się od naszego zawodnika i sędzia podyktował rzut wolny z 20 metrów. Strzał z tego stałego fragmentu był jednak bardzo niecelny, piłka wysoko przeleciała nad naszą bramką. W 19 minucie po rzucie rożnym celny strzał z 25 metrów oddał Bartłomiej Zawada, ale był on zbyt lekki, aby zaskoczyć bramkarza Turbacza. W 20 minucie przed polem karnym po dobrym pressingu przejmuję piłkę Mariusz Golonka dogrywa na czystą pozycję do Tomasza Łątka na 16 metr. Nasz napastnik zbyt długo zwlekał ze strzałem i oddał tylko lekkie uderze w stronę bramki. Była to bardzo klarowna okazja do zdobycia bramki. W 28 minucie rzut wolny praktycznie z połowy boiska wykonuję Sylwester Jantas, dośrodkowuje w pole karne, tam na 11 metrze głową na 5 metr przedłuża Tomasz Łątka, bramkarza i obrońce uprzedza Konrad Koza i strzałem prawą nogą zdobywa pierwszą bramkę w tym spotkaniu. W 38 minucie z rzutu wolnego z odległości 35 metrów uderza celnie Szynalik i Łukasz Koza wykazała się świetną interwencją wybijając piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego kolejna dobra okazja Turbacza z 5 metrów głową uderza napastnik gospodarzy i intuicyjnie broni nasz bramkarz. Była to najlepsza okazja zespołu z Mszany na zdobycie bramki w tej części meczu. W tej części nie miały już obie drużyny sutuacji bramkowych.

Po zmianie stron znacznie uwidoczniła się przewaga naszego zespołu, ale Turbacz w pierwszych minutach miał swoją setkę W 53 minucie dośrodkowania na 16 metr i tam głową uderza zawodnik Turbacza w samo okienko naszej bramki. Piękną paradą popisuje się Łukasz Koza i tym sposobem nie tracimy gola. W kolejnych minutach zespół Płomienia dominował na boisku, brakowało jednak skutecznych akcji pod bramką Turbacza. Sporo było niedokładności z jednej i drugiej strony. Nasz zespół próbował za szybko przedostawać się pod pole karne gospodarzy i często kończyło się to stratą. W 67 minucie w polu karnym faulowany był Marcin Jańczy, sędzia podyktował jedynastkę, do stałego fragmentu podszedł Tomasz Łątka i strzałem po ziemi pokonał bramkarza Turbacza. Od tego momentu naszemu zespołowi grało się znacznie lepiej, Trener dokonał dwóch zmian i pod bramką gospodarzy byliśmy częściej. Brakowało jednak nadal decyzji o strzale i dobrego ostatniego podania. Swoje małe okazje mieli Haszczyc, Jarek Piórkowski i Tomasz Łątka z dystansu uderzał Sylwester Jantas. Niestety kolejne bramki już nie padły.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Płomienia 0:2. Po ciężkim meczu wygrywamy bez straty bramki i z tego trzeba się cieszyć. W meczu w Mszanie nasz zespół grał bez polotu, ale dobrze w obronie i o te dwie bramki lepiej od Turbacza. Gratulujemy zwycięstwa i liczymy na udane zakończenie jesieni. Do końca rundy pozostał już tylko jeden mecz u siebie z Huraganem.

Zwycięstwa: 4, Remisy: 0, Porażki: 4, Bilans bramkowy: -13

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 696 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu KS Turbacz Mszana Dolna ( Seniorzy ) - Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.