12. [] M. Wydra
  13. [] K. Dutka [wszedł] 46' ( M. Golonka )
Średnia wieku: 23 lat
Ustawienie: 1-4-2-3-1

Płomień Limanowa zagrał na własnym obiekcie z beniaminkiem ligi Okręgowej Zalesianką. Bardzo trudne spotkanie rozgrywane całą drugą połowę w deszczu zakończyło się remisem 2:2

Wiedzieliśmy od samego początku, że będzie to mecz walki. Drużyna gości grała prostą piłkę do przodu, my natomiast staraliśmy rozgrywać i szukać gry w ataku pozycyjnym. Już w pierwszej minucie mogliśmy prowadzić, ale niestety nasz napastnik nie trafił w sytuacji sam na sam. Mieliśmy więcej z gry, ale to goście strzelają bramkę oczywiście po naszym błędzie. Druga bramka to również brak komunikacji i tracimy drugą bramkę. Przed przerwą udaje się złapać kontakt po wykorzystanym rzucie wolnym. Drugą połowę zaczynamy z jedną zmianą ponieważ nasz zawodnik musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Gramy dobrze zepchnęliśmy rywali do własnej szesnastki i udaje się strzelić wyrownującego gola. Do końca żadnej z drużyn nie udaje się strzelić, chodź były ku temu okazję. Martwi bardzo frekwencja na meczu, ponieważ mieliśmy tylko jednego rezerwowego, a kilku zawodników pod koniec meczu łapały skurcze. W środę kolejny ważny mecz na wyjeździe w którym będziemy walczyć o zwycięstwo. Chciałem podziękować naszym zawodnikom, bo zostawili bardzo dużo zdrowia i serca na boisku.

Powiedział Trener Kamil Król po remisowym meczu z Zalesianką

Seniorzy Płomienia Limanowa rozegrali pierwszy mecz w tym sezonie na własnym obiekcie. Boisko było przygotowane fenomenalnie. Warunki do gry w piłkę były bardzo dobre.

Już w pierwszej minucie szansę na bramkę miał Adrian Haszczyc, który przejął piłkę od obrońcy środkowego, lecz jego strzał przeleciał nad poprzeczką, a mogliśmy objąć prowadzenie po kilku sekundach gry.

Po tej sytuacji przez kilkanaście minut akcje rozgrywały się w środku pola i było bardzo szarpane. Mieliśmy sporo walki i zdarzały się faule. Po jednej z akcji w środku pola kontuzji doznał zawodnik gości i musiał opuścić plac. Później sytuację na bramkę z rzutu wolnego miało Zalesie, ale z 20 metrów pomocnik Zalesianki uderzył obok bramki. W 26 minucie gola na 0:1 zdobywa Zalesianka. W zamieszaniu po rzucie rożnym, nasi zawodnicy za słabo wybijają piłkę i bez skrupółów wykorzystuje to Bogdan Kurzeja, doświadczony napastnik Zalesia, uderzają głową obok Łukasza Kozy. Trzy minuty później prosty błąd na naszej połowie napastnika Płomienia, piłka momentalnie zostaje zagrana do Bogdana Kurzeji, a ten w sytuacji sam na sam strzałem po ziemi pokonuje Łukasza Kozę. Po 30 minutach gry Zalesianka prowadziła dwoma bramkami. Nasz zespół od tego momentu zaczął aktywniej atakować, przede wszystkim skrzydłami. Drużyna Zalesia natomiast konsekwentnie rzucała długie piłki z obrony czy pomocy na szybkich napastników. Sędzia doliczył do pierwszej części 4 minuty i w ostatniej minucie tej połowy przed polem karnym faulowany był Mateusz Łątka. Do piłki podszedł Szymon Koza i precyzyjnym strzałem tuż przy słupku pokonał bramkarz Zalesia. Po tym strzale sędzia zakończył pierwszą połowę.

Od początku drugiej połowy zaczęło bardzo intensywnie padać. Płomień ruszył do zdecydowanych ataków. Nasz zespół potrafił zepchnąć do głębokiej defensywy Zalesiankę, tworząc kilka bardzo groźnych akcji. W 66 minucie udało się wyrównać. Z obrony piłkę do Haszczyca zagrał Szymon Koza, ten wygrał pojedynek biegowy z obrońcą i zagrał po ziemi na piąty metr, tam Dominik Dudek, atakował obrońcę i na wślizgu obaj weszli na piłkę. Defensor Zalesianki wyprzedził Dominika i wpakował piłkę do własnej bramki. Po tej bramce mieliśmy kolejne okazję, ale brakowało wykończenia.

Pomimo olbrzymiej przewagi w drugiej części gry, nie udało się zdobyć zwycięskiego gola. Cieszymy się z remisu, bo skład jakim dysponował Trener nie był liczny. W meczu mieliśmy tylko jedną zmianę. Liczymy na mobilizację w kolejnych ważnych spotkaniach.

Zwycięstwa: 2, Remisy: 2, Porażki: 5, Bilans bramkowy: -12

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 748 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) - Zalesianka Zalesie ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.