16. [] K. Michura [wszedł] 74' ( S. Jantas )
  17. [] K. Golonka [wszedł] 63' ( M. Jańczy )
Średnia wieku: 25 lat
Ustawienie: 1-4-2-3-1

Płomień Limanowa wygrywa na własnym obiekcie z liderem ligi Okręgowej! Ogrywamy u siebie rezerwy pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz 3:1.

W dniu dzisiejszym nasz zespół pokazał charakter, grając większą część spotkania w osłabieniu. W pierwszej połowie rywale narzucili swój styl gry, my natomiast zagraliśmy bardzo ospale i popełnialiśmy proste błędy taktyczne. Bardzo skomplikowaliśmy sobie grę po czerwonej kartce dla naszego bramkarza, ale w takiej sytuacji zespół pokazał kolejny raz, że nie poddaje się i gra do końca. Na boisku zostawiliśmy bardzo dużo zdrowia.

Powiedział Trener Kamil Król o zwycięskim meczu z Rezerwami Sandecji

Spotkanie z liderem rozgrywek odbyło się w piękne sobotnie popołudnie na stadionie Płomienia. Na meczu pojawiło się niespełna stu kibiców. Drużyna Płomienia do meczu podeszła osłabiona brakiem: Łukasza Bukowca, Kamila Musiała - kontuzja oraz Dominika Dudka, który ze względów osobistych nie dał rady się pojawić na meczu. Do kadry po urazie powrócił Sylwester Jantas. W drużynie gości do Limanowej przyjechało trzynastu zawodników w tym z kady pierwszego zespołu, doskonale wszystkim znany - Dawid Janczyk.

Spotkanie zaczęli goście od spokojnego rozgrywania akcji na własnej połowie. W pierwszych minutach groźnie zaatakowali i mieli swoje okazję, po rzutach rożnych, ale obyło się bez bramki. W 9 minucie wynik spotkania otworzył Konrad Koza, który wykorzystał niezdecydowanie środkowego obrońcy, odebrał mu piłkę i pobiegł z nią w pole karne, tam z ostrego kąta z 7 metrów pokonał bramkarza. Płomień od tego momentu cofnął się do głębokiej defensywy, a zespół Sandecji co raz groźniej atakował. Swoje okazje mieli gracze z Nowego Sącza. W 15 minucie akcja gości zakończona strzałem w słupek do pustej bramki, wcześniej bowiem dwójka zawodników rozklepała obronę i minęła bramkarza. W 35 minucie wyrównującą bramkę zdobywa Dawid Janczyk, który wykorzystał długie prostopadłe podanie. W 38 minucie dramat w drużynie Płomienia. Do długiej piłki wychodzi Łukasz Koza przed pole karne chcąc ratować zespół zagrywa piłkę ręką, a sędzia główny odgwizduje rzut wolny i pokazuje czerwoną kartkę dla naszego bramkarza. Trener dokonuje zmiany: Marcin Wydra wchodzi za Adriana Haszczyca i Płomień od tego momentu gra w dziesiątkę. Rzut wolny po zagraniu ręką wykonuje zawodnik gości, uderza bardzo mocno, ale pierwsza interwencja Marcina jest bardzo dobra. Do przerwy okazję na bramkę z naszej strony miał Wojciech Odziomek, ale uda zbyt lekko z pola karnego. Goście w tej połowie nie mieli już więcej okazji.

Po zmianie stron drużyna Sandecji chciała szybko zdobyć bramkę, ale defensywa grała bardzo skutecznie. W 52 minucie z pola karnego zostaje wybita piłka na środek tam Sylwester Jantas zagrywa do Konrada Kozy na skrzydło, ten dośrodkowuje w pole karne, a akcję zamyka Wojciech Odziomek, który mija obrońcę i uderza obok bramkarza. Świetny początek tej połowy dla naszego zespołu. W kolejnych minutach Sandecja osiąga bardzo dużą przewagę, a my się rozpaczliwie bronimi. Strzały z dystansu są bardzo mocne, ale Marcin Wydra dobrze broni. W jednej z okazji goście rozklepali obronę i z kilku metrów oddają strzał obok naszej bramki. Przy tej okazji znów mieliśmy mnóstwo szczęścia. Płomień stara się kontrować. Dobrą okazję miał Krzysztof Golonka, który popędził w stronę bramki lewą stroną, ale zabrakło uderzenia w decydującym momencie i obrońca odebrał mu piłkę. W kolejnych okazjach Konrad Koza po rzucie z autu uderza tuż obok bramki z 11 metra z ostrego kąta. W końcówce spotkania drużyna Sandecji jest na naszej połowie jest praktycznie dziewięcioma zawodnikami. W doliczonym czasie gry piłka zostaje zagrana do Konrada Kozy, ten pędzie skrzydłem i zagrywa w pole karne do nieobstawionego Mariusza Golonki, który przyjmuje piłkę i pewnie pokonuje bramkarza. Wygrywamy z Sandecją Nowy Sącz 3:1 grając skutecznie w obronie i ataku.

Martwi fakt kontuzji Sylwestra Jantasa, który musiał w 74 minucie opuścić boisko. Wierzymy jednak, że nasz kapitan, szybko powróci do pełnego zdrowia.

Zwycięstwa: 1, Remisy: 1, Porażki: 1, Bilans bramkowy: -1

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 771 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) - Sandecja II Nowy Sącz ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.