12. [] M. Wydra [wszedł] 89' ( M. Jańczy )
  13. [] M. Kęska [wszedł] 19' ( S. Jantas )
Średnia wieku: 24 lat
Ustawienie: 1-4-2-3-1

Płomień Limanowa wygrywa kolejne spotkanie w tym sezonie. Tym razem pokonujemy Orawę Jabłonka na ich boisku. Skład jaki miał Trener w tym spotkaniu nie był znów optymalny, tymbardziej zwycięstwo jest zasłużone.

Niestety kolejny mecz wyjazdowy, gdzie jedziemy bardzo osłabieni i na ławce mamy dwóch zawodników. W pierwszej połowie gra toczyła się w środku pola. Już na początku spotkania wymuszona zmiana, ponieważ kontuzji nabawił się doświadczony zawodnik. Druga połowa zaczęła się dobrze bo szybko bramkę strzela najmłodszy na boisku. Do końca kontrolujemy spotkanie mając kilka okazji na podwyższenie wyniku. Duży szacunek dla chłopaków za zwycięswo na ciężkim terenie.

Powiedział Trener Kamil Król po ważnym zwycięstwie w Jabłonce.

Seniorzy Płomienia na daleki wyjazd do Jabłonki udali się tylko w trzynasto osobowym składzie. Zabrakło kontuzjowanych: Krzysztofa Michury, Łukasza Bukowca, Mariusza Golonki oraz ze względu na sprawy osobiste: Grzegorza Wasilewskiego, Marcina Smolenia, Krzysztofa Golonki, Wojciecha Odziomka.

Od początku meczy było zatem wiadomo, że będzie to ciężkie spotkanie. Dobrze jednak rozpoczął Płomień. Składna akcja i Szymon Koza znalazł się pod polem karnym zdołał oddać strzał celny, ale zbyt lekki. W tej połowie gra toczyła się przede wszystkim o wygranie środka. W 19 minucie przy strzale kontuzji kolana nabawił się Sylwester Jantas i z wielkimi trudnościami opuścił boisko, za niego na placu pojawił się Maciej Kęska. W tej części swoje okazje mieli Konrad Koza, Dominik Dudek i Adrian Haszczyc, zabrakło jednak zdecydowania i dobrego celnego strzału.

Druga połowa rozpoczęła się znów od naszych ataków. Swoje okazje mieli Konrad Koza i Maciej Kęska, który w stuprocentowej sytuacji został zaskoczony piłką, która odbiła się mu od nogi i wyszła wysoko nad bramką. W 61 minucie na środku pola faulowany był Konrad Koza. Do rzutu wolnego podszedł Szymon Koza i dośrodkował w pole karne, tam o główkę walczył Adrian Haszczyc, piłka wpadła na głowę obrońcy który odbił przed siebie. Do piłki dopadł Maciej Kęska i z pierwszej uderzył po długim rogu tuż przy słupku tym samy dając prowadzenie naszej drużynie. Dla naszego najmłodszego zawodnika w seniorach w tym sezonie była to już czwarta bramka. Do końca meczu Płomień miał dużą przewagę, brakowało jednak skuteczności. Groźne strzały oddawali: Konrada Koza, Mateusz Łątka, Dominik Dudek, Adrian Haszczyc. Znów jednak skuteczność w naszym zespole szwankowała. Gospodarze grali bardzo ambitnie i mieli również swoje okazje, ale obrona wraz z Łukaszem Kozą spisywała się bardzo dobrze. Na ostatnie minuty na skrzydle pojawił się Marcin Wydra, który zmienił Marcina Jańczego.

Gratulujemy Płomieniowi zwycięstwa mimo niesprzyjających okoliczności i braku składu. Życzymy kapitanowi - Sylwkowi szybkiego powrotu do zdrowia! Jesteśmy dumni z naszej drużyny, za walkę jaka zostawili na stadionie w Jabłonce i bardzo dobrej grze w tym meczu. Trzy punkty zasłużenie przywozimy do Łososiny Górnej!

Zwycięstwa: 1, Remisy: 0, Porażki: 0, Bilans bramkowy: 1

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 782 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Orawa Jabłonka ( Seniorzy ) - Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.