15. [] D. Dudek [wszedł] 60' ( M. Golonka )
  16. [] M. Kęska [wszedł] 76' ( W. Odziomek )
Średnia wieku: 22 lat
Ustawienie: 1-4-2-3-1

Płomień Limanowa po bardzo dobrym widowisku wygrywa na własnym stadionie z Orkanem Raba Wyżna 3:2.

Na wstępie chciałem podziękować naszym zawodnikom za walkę do samego końca. Drużyna gości postawiła nam ciężkie warunki i można ich pochwalić bo piłkarsko wyglądali dobrze. Pierwsza połowa była całkiem dobra w naszym wykonaniu, zabrakło tylko kolejnej bramki. Druga połowa dostarczyła sporo emocji i po naszych dwóch błędach z tyłu o wynik musieliśmy walczyć do ostatnich sekund. Cieszymy się z kolejnej wygranej i już myślimy o kolejnym rywalu.

Tak podsumował bardzo dramatyczne spotkanie z Orkanem - Trener Płomienia Kamil Król

Do meczu na własnym obiekcie drużyna Płomienia przystąpiła po raz kolejny osłabiona. Zabrakło kontuzjowanych: Sylwestra Jantasa, Łukasza Bukowca, Krzysztofa Michury, Grzegorza Wasilewskiego. Powrócili natomiast nieobecni ostatnio: Mariusz Golonka, Wojciech Odziomek oraz Tomasz Łątka, który pomógł drużynie w związku z urlopem w pracy. Trener zmienił nieco skład w związku z większą liczbą zawodników niż w meczu z Orawą.

Spotkanie było bardzo wyrównane. Obie drużyny prezentowały się bardzo dobrze i mieliśmy sporo walki w środku pola. Pierwszą dobrą akcję miała nasz drużyna po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Konrada Kozy na piątym metrze znalazł się Wojciech Odziomek, który oddał strzał na bramkę, z problemami ale poradził sobie bramkarz gości. W 22 minucie na prowadzenie wyszedł zespół Płomienia. Przejęcie w środku pola i dobra akcja lewą stroną. Podania z pierwszej piłki Odziomka do Haszczyca, który wypuścił Mariusza Golonkę, ten popędził lewym skrzydłem i dograł na 7 metr do Konrada Kozy, który uderzył lewą nogą po długim słupku pokonując bramkarz z Raby. W tej połowie okazje na gole mieli jeszcze Konrad Koza, Mateusz Łątka i Marcin Jańczy. Dla gości dobry strzał z 16 metrów oddał Robert Możdżeń, ale Marcin Wydra nie dał się zaskoczyć.

Po zmianie stron gra się jeszcze bardziej ożywiła, drużyna Płomienia stwarzała sobie okazje, ale to goście osiągnęli przewagę w posiadaniu piłki. Najciekawiej było od 75 minuty. Wtedy to mały błąd popełnił nasz bramkarz. Swój wzrost wykorzystał doświadczony grający trener Robert Możdżeń i strzałem głową z końcowej lini przelobował naszego bramkarza. Chwile później drużyna Orkana złapała wiatr w żagle i zdobyła bramkę na 1:2. Prostopadłe podanie z głębi pola otrzymał Patrick Filipek i pokonał w sytuacji sam na sam Marcina Wydrę. Gola zawodnik Orkana okupił kontuzją i musiał zejść z boiska. W kolejnej akcji świetną okazję mieli goście by objąć dwu bramkowe prowadzenie. Akcję sam na sam z bramkarzem napastnik Orkana zakończył strzałem, piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła po za bramkę. Ostatnie minuty to bardzo defensywa gra gości i ciągłę ataki drużyny Płomienia. W 85 minucie odrabiamy straty. Prostopadłe podanie ze środka do Tomasza Łątki zagrywa Konrad Koza. Tomasz wystawia Maćkowi Kęsce na 11 metr, a ten mimo interwencji obrońcy zdobywa bramkę strzałem pod poprzeczkę. Ta bramka zmobilizował gospodarzy do jeszcze liczniejszych ataków. W ostatnich minutach mamy kolejne szansę na bramki. Najpierw strzał z dystansu Mateusza Łątki, bramkarz wypluwa przed siebie, do dobitki dopada Marcin Jańczy i z ostrego kąta uderza obok bramki. Następnie dośrodkowanie z prawej strony. Marcin Jańczy uderza głową z 5 metrów, świetnie interweniuje bramkarz i nadal remis. Dopiero w 93 minucie dośrodkowanie z prawej strony Tomasza Łątki na krótki słupek, tam na strzał z pierwszej piłki decyduje się Marcin Jańczy i zdobywa bramkę dającą zwycięstwo Płomieniowi. Dwie minuty później sędzia kończy spotkanie.

Oba zespoły rozegrały dzisiaj bardzo dobre spotkanie. Kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Drużyna Płomienia po raz kolejny pokazała klasę i charakter. Wszyscy walczyli do ostatniej minuty o korzystny rezultat i ta walka się opłaciła. Gratulujemy Trenerowi i drużynie kolejnego zwycięstwa, podtrzymania passy meczy bez porażki! Bylo to kolejne spotkanie na własnym obiekcie w którym punktujemy.

Zwycięstwa: 1, Remisy: 0, Porażki: 2, Bilans bramkowy: -4

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 784 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) - Orkan Raba Wyżna ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.