16. [] M. Łątka [wszedł] 46' ( K. Dutka )
  17. [] K. Michura
Średnia wieku: 23 lat
Ustawienie: 1-4-2-3-1

Kolejarz Stróże wygrywa siódme spotkanie z rzędu, a nasz zespół pomimo walki przez całe spotkanie przegrywa pierwszy raz od pięciu meczy. Lider wykorzystał wszystkie nasze błędy i zdobył pięć bramek.

Bardzo żałujemy, że nie udało się wywieźć chociaż punktu ze stadionu lidera - Kolejarza. Za dużo prezentów daliśmy rywalom w tym meczu.

Tak podsumował spotkanie z liderem, Trener Płomienia Kamil Król

Drużyna Płomienia na spotkanie do lidera rozgrywek jechała bardzo zmobilizowana i w ostatniej chwili udało się dograć całkiem dobry skład, przede wszystkim ilościowo, ponieważ niektórzy zawodnicy, którzy udali się na wyjazd byli wciąż kontuzjowani, ale z racji swoich mocnych charakterów jechali walczyć o punkty. Zabrakło kontuzjowanych: Sylwestra Jantasa i Kamila Musiała oraz pracujących za granicą Krzysztofa Golonki i Tomasza Łątki.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla naszego zespołu. Już w pierwszych dwóch minutach było groźnie pod naszą bramką, a w 120 sekund po pierwszym gwizdku było już 1:0 dla gospodarzy. Świetne prostopadłe podanie otrzymał Łukasz Znamirowski i z rogu pola karnego przelobował Łukasza Kozę. W pierwszych dziesięciu minutach gospodarze mieli bardzo dobre kolejne okazję na zdobycie bramek. Na nasze szczęście nieskutecznością wykazali się napastnicy Kolejarza. W 11 minucie odpowiedź Płomienia. Zamieszanie w środku pola, piłkę przejmuje Mariusz Golonka i zagrywa w pole karne na Haszczyca, ten opanowuje piłkę, ale wygarnia mu ją obrońca, wpada pod nogi Wojtka Odziomka, który na szybkości wchodzi przed bramkarza i pakuje piłkę do siatki. Wyrównujemy i gra na kilka minut się uspokaja, by znowu nabrać tempa. Gospodarze swoje akcje konstruują przede wszystkim środkiem boiska. W 35 minucie w pole karne wpada zawodnik gospodarzy, a nasz bramkarz wychodzi na 11 metr i fauluje. Sędzia dyktuje jedynastkę, do karnego podszedł Łukasz Znamirowski i pewnie egzekwował jedynastkę. Cztery minuty później najładniejsza akcja Płomienia w całym meczu. W środku pola piłkę przejmuje Konrad Koza, na jeden kontakt gra z Haszczycem i oddaje piłkę na skrzydło do Marcina Jańczego, który wypuszcza prostopadle Haszczyca, ten wpada w pole karne i strzałem obok bramkarza trafia do siatki. Do końca pierwszej połowy przewagę osiągnął nasz zespół, ale nie przełożylo się to na akcje bramkowe.

W przerwie meczu Trener Kamil Król zdecydował się wymienić dwóch bocznych obrońców. Gospodarze znów świetnie zaczęli. W 47 minucie błąd w środku pola obrońców Płomienia i w strone bramki pędzi napastnik Kolejarza, tuż za nim ruszył Marcin Smoleń, który zdecydował się na fauł przed polem karnym, za co został ukarany żółtą kartką. Mocny strzał oddaje Daniel Petryla, piłkę przed siebie wybija Łukasz Koza, dobijać próbuje Orzechowski, ale kiksuje i z najbliższej odległości do piłki trafia Daniel Kamiński. Od tej pory lider rozgrywek nieco się cofnął i grał dużo akcji z kontry. Nasza drużyna atakowała, starała się co mogła, aby przesunąć grę na pole karne rywala i tam stworzyć okazję. Było bardzo ciężko, ale pojedyncze akcje zakończone strzałami udało się wykonać. Swoje okazje mieli Mariusz Golonka, Wojciech Odziomek i Łukasz Bukowiec, który grał niespełna pół godziny. Obrona Kolejarza, grała bardzo dobrze i było bardzo trudno przedostać się i stworzyć okazję bramkową. W 82 minucie chyba najładniejszą bramkę meczu zdobył ponownie Znamirowski, który wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony Orzechowskiego i strzałem głową z 16 metra pokonuje naszego bramkarza. Ta bramka rozbiła już całkiem naszą drużynę. Cztery minuty później z własnej połowy długą piłkę na Znamirowskiego zagrywa obrońca. Napastnik wygrywa pojedynek biegowy ze Smoleniem, piłkę wprawdzie przejmuje Łukasz Koza i próbując wykopywać zagrywa w napastnika, ten ewidentnie dotyka piłki ręką, ale sędzia nie reaguje. Spokojnie podbiega z piłką do bramki i strzela do pustaka. Było to czwarte trafienie Łukasza Znamirowskiego w tym spotkaniu. Drużyna Płomienia do samego końca walczy o kolejną bramkę, ale nie udaje się stworzyć dobrej okazji.

Ostatnie piętnaście minut rozgrywane były w fatalnych warunkach. Mgła, opady deszczu i ciemność spowodowała, że spotkanie było bardzo nerwowe i przede wszystkim nie powinno się kończyć przy takich warunkach, powinno zostać wcześniej przerwane, ale sędziowie nie podjęli takich decyzji. Widowisko przez to zdecydowanie się zepsuło ponieważ w ostatnich minutach mieliśmy sporo kontrowersyjnych i spornych sytuacji.

Płomień przegrywa czwarty mecz w sezonie. Dla Kolejarza było to siódme zwycięstwo z rzędu i tym samym lider umocnił się na pierwszej pozycji. Nasza drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony. Przez 70 minut grając wyrównanie, a momentami lepiej operując piłką niż gospodarze. Postraszyliśmy lidera i pozostaje niedosyt ponieważ nie powinniśmy tak wysoko przegrać.

Zwycięstwa: 1, Remisy: 0, Porażki: 1, Bilans bramkowy: -2

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 787 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Kolejarz Stróże ( Seniorzy ) - Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.