15. [] M. Kęska [kartka] [wszedł] 69' ( W. Odziomek )
  16. [] Ł. Bukowiec [wszedł] 55' ( A. Haszczyc )
Średnia wieku: 25 lat
Ustawienie: 1-4-2-3-1

Płomień Limanowa rozegrał ostatnie spotkanie rundy jesiennej. Na własnym boisku przy bardzo ciężkich zimowych warunkach nie dajemy radę drużynie z Ujanowic i wysoko przegrywamy.

Na wstępie chciałem wszystkich przeprosić, bo nie tak miał wyglądać nasz ostatni mecz i to jeszcze na naszym boisku.. Przegraliśmy to spotkanie w szatni bo większość zawodników nie chciała grać w takich warunkach. Rywale poradzili sobie bardzo dobrze, my natomiast nie mogliśmy się odnaleźć i popełnialiśmy bardzo prostę błędy. Bardzo szkoda końcówki rundy bo wymagaliśmy od siebie więcej po tych dwóch ostatnich meczach.

Powiedział Trener Kamil Król po ostatnim meczu rundy jesiennej

Zalegająca warstwa mokrego śniegu pokryła całą płytę, a przez cały mecz padał śnieg z deszczem. W takich warunkach przyszło rozgrywać ostatni mecz rundy jesiennej dla Płomienia i Ujanowic. Sędzia główny spotkania pan Robert Jopek po za tym, że wraz z dwójką arbitrów z sącza przyjechał na 20 minut przed spotkaniem to nie raczył nawet podejść na murawę, aby zobaczyć stan boiska. Prezes Płomienia pozostawił decyzję o rozgrywaniu spotkania arbitrowi, który podjął ją błyskawicznie po spojrzeniu na płytę z odległości około 30 metrów.

Drużyna gości była przygotowana do ciężkich warunków i wogóle się tym nie zrażała. W drużynie Płomienia entuzjazm do gry wykazywała tylko część zawodników. Trener Płomienia Kamil Król w tym meczu miał niezłe pole manewru, ale znów bez kompletu. Zabrakło Dominika Dudka, który miał wyjazd i Karola Hałapy, który rozchorował się dzień przed meczem. Powrócił do składu kapitan zespołu Sylwester Jantas.

Spotkanie od początku było bardzo trudne dla obu zespołów, piłka sprawiała sporo figli, a boisko było tak mokre, grząskie i śliskie, że co kilka minut, ktoś nie utrzymywał równowagi i wywracał się. Dość szybko inicjatywę przejęli goście, którzy przystosowali się do panujących warunków i atakowali naszą bramkę. Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobyła drużyna AKSu. W 11 minucie złe rozegranie naszego zespołu po przejęciu piłki. Na naszej połowie piłkę przejmuje grający trener Rafał Augustyn, podaje do Dawida Augustyna,a ten strzałem z szesnastu metrów po ziemi pokonuje Łukasza Kozę. W 15 minucie meczu z połowy świetną prostopadłą piłkę zagrywa Konrad Koza do wchodzącego Wojtka Odziomka, który będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem zostaje faulowany na 16 metrze. Sędzia pokazuje obrońcy AKSu - Oleksemu tylko żółtą kartkę, chociaż wszyscy obserwatorzy również kibice gości byli zgodni, iż powinna to być bezpośrednia czerwona. W 30 minucie bramkę na 1:1 zdobywa Konrad Koza, który wykorzystał panujące warunki oraz swoje doświadczenie i oddał mocny strzał z bocznego sektora około 30 metrów od bramki Gwiżdża. Nikt z obrońców oraz bramkarz nie zareagowali w odpowiednim momencie i piłka wpadła do siatki. W 32 minucie znów AKS objął prowadzenie. Z lewej strony dośrodkowywał Pławecki, na głowę Kmiecika, który strącił piłkę w długi róg bramki myląc bramkarza i obrońców, którzy zostali w blokach, najszybciej do piłki dobiegł Rafał Augustyn i wpakował piłkę do siatki oraz wpadł z impetem na słupek. Minutę przed końcem pierwszej połowy świetna akcja Płomienia. Mariusz Golonka zagrywa prostopadle na prawe skrzydło do Mateusz Łątki, który wystawia po ziemi na 16 metr do Konrada Kozy, ten uderza z pierwszej piłki bardzo mocno, ale w środek bramki strzeżonej przez Gwiżdża. Piłka wypada mu z rąk, ale na raty łapie ją z powrotem.

Po zmianie stron goście w pierwszej groźnej akcji tej połowy zdobywają bramkę. Rafał Augustyn dośrodkowuje z rzutu rożnego w pole karnę, piłkę wybija nasz obrońca, ale zbyt krótko ta wpada wprost na nogę Piotra Kmiecika, który strzałem z pierwszej piłki uderza obok bramkarza zdobywając najładniejszą bramkę tego meczu. Dziesieć minut po rozpoczęciu drugiej połowy Trener Kamil Król wprowadza dwóch doświadczonych zawodników: Łukasza Bukowca i Sylwestra Jantasa, aby wzmocnić środek i atak. Niestety w 60 minucie mamy już 1:4. Piłka na skrzydło do Kmiecika została zagrana z połowy AKSu, tam zawodnik bez problemów poradził sobie z prawym obrońcą Płomienia, w środku zabrakło asekuracji i wyłożył piłkę na pustą bramkę Kiławcowi, który z 7 metrów pokonuje Łukasza. W kolejnych minutach Trener wprowadził Krzysztofa Michurę i Macieja Kęskę. Przewagę nadal jednak miał AKS, a my staraliśmy się ile mogli, aby zagrozić bramce rywala. W tej połowie udało się oddać tylko dwa groźne celne strzały na bramkę. Drużyna z Ujanowic wygrywała pojedynki szybkościowe i lepiej utrzymywała się na trudnym boisku. W 87 minucie piątą bramkę dla AKSu zdobył Piotr Kmiecik, który bez problemów przejął piłkę od naszego obrońcy, minał go lewą stroną i uderzył nad bramkarzem z pola karnego. Końcowy wynik to 1:5.

Przegrywamy ostatnie spotkanie tej jesini po chyba najgorszym meczu w tej rundzie. Drużyna walczyła ile mogła, ale niestety nie poradziliśmy sobie z warunkami w jakich przyszło nam grać. Goście byli bardziej zdeterminowani i zaslużenie wygrywają spotkanie.

Przepraszam wszystkich zawodników oraz kibiców za fakt rozgrywania spotkania w takich warunkach. Porażką nie był wynik jaki osiągnęła drużyna tylko to w jakich warunkach oba zespoły musiały grać. LKS Płomień jako gospodarz zawodów nie powinien pozwolić na rozgrywanie meczu w warunkach zagrażających zdrowiu zawodników, a takie panowały przed meczem i przez całe spotkanie. Ja jako Prezes nie dopilnowałem tego, pozwoliłem na podjęcie decyzji o rozgrywaniu ligowego spotkania doświadczonemu sędziemu z Nowego Sącza, który do swoich obowiązków podszedł bardzo nieprofesjonalnie wręcz lekceważąco i zezwolił na grę. Zapewniam, że podobna sytuacja dopóki jestem Prezesem na pewno się nie powtórzy.

Prezes Płomienia Mirosław Twaróg

Mimo wszystko gratulujemy drużynie Płomienia oraz Trenerowi świetnej rundy. Zdobyliśmy w niej 24 punkty i zajmujemy dobre miejsce na koniec jesieni.

Zwycięstwa: 4, Remisy: 1, Porażki: 9, Bilans bramkowy: -28

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 788 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) - AKS Ujanowice ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.