15. [] J. Piórkowski [wszedł] 70' ( T. Łątka )
  16. [] L. Łącki [wszedł] 90' ( A. Rębilas )
Średnia wieku: 24 lat
Ustawienie: 1-4-2-3-1

Seniorzy Płomeinia mając mnóstwo okazji bramkowych wygrywają skromnie jeden do zera z Heleną Nowy Sącz.

Dzisiejszy mecz trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Pierwsza połowa dobra w naszym wykonaniu dużo sytuacji, wykorzystujemy tylko jedną. W drugiej połowie rywale rzucili wszystko na jedną kartę i caly czas wrzucali długie piłki na naszą obronę, ale udało się wygrać. Kolejny mecz, gdzie dochodzimy do bardzo wielu sytuacji, ale ich nie wykorzystujemy.

Trener Kamil Król na temat wygranego meczu z Heleną.

Podopieczni Kamila Króla do meczu z Heleną przystąpili ze sporym osłabieniem. W składzie zabrakło pauzujących za kartki: Kamila Musiała, Mariusza Golonki oraz Łukasz Bukowca. Do pełni dyspozycji nadal nie wrócił Łukasz Duchnik oraz Krzysztof Michura.

Spotkanie od samego początku toczyło się pod nasze dyktando. To Płomień operował piłką i miał sporą przewagę jeśli chodzi o posiadanie. Nie przekładało się to jednak na bramki. Pierwszą świetną okazję miał zespół Heleny. W 20 minucie zawodnik gości znalazł się w sytuacji sam na sam z Łukaszem Kozą i nasz bramkarz popisał się świetną paradą ratując zespół przed utratą goli. Później już tylko nasza drużyna zagrała bramce. Swoje okazje niestety marnowali: Marcin Jańczy, Tomasz Łątka, który oddał strzał w słupek z dobitką pospieszył Jańczy, ale nie trafił w bramkę. W 30 minucie padła jak się później okazało jedyna bramka w meczu. Karol Hałapa z własnej połowy zagrał na pole karne rywala, tam bramkarz próbując łapać piłkę wypuścił ją, a Tomasz Łątka był w pobliżu powaczył z bramkarzem i obrońcą, wyłuskał piłkę i oddał celny strzał na bramkę. W dalszej części znów mieliśmy okazję, po których piłka nie wpadała do bramki

Druga połowa to bardzo słabe widowisko z jeden i drugiej strony mieliśmy mnóstwo niedokładności. Płomień próbował tworzyć akcję bramkowe, ale brakowało skuteczności i dokładnego ostatniego podania. Goście natomiast w prosty sposób próbowali się przedostać pod naszą bramkę, ale obrona świetnie sobie radziła. Do końca meczu mogliśmy podwyższyć rezultat, ale znów strzały przede wszystkim Marcina Jańczego mijały bramkę.

Wygrywamy z Heleną jedną bramką, pomimo iż okazji do ich zdobycia było conajmniej kilka. Gratulujemy drużynie zwycięstwa. Tym samym przerywamy passę pięciu przegranych meczy o punkty w tym jeden pucharowy. Wierzymy, że ta wygrana jest początkiem dobrej passy.

Zwycięstwa: 2, Remisy: 1, Porażki: 1, Bilans bramkowy: 4

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 811 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) - Helena Nowy Sącz ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.