16. [] L. Łącki [wszedł] 89' ( M. Kęska )
  17. [] P. Zawada [wszedł] 73' ( M. Jańczy )
Średnia wieku: 24 lat
Ustawienie: 1-4-2-3-1

Seniorzy Płomienia zdobyli pierwsze trzy punkty w tym sezonie po ciężkim meczu wygrywając z Kolejarzem.

W dniu dzisiejszym przyszło nam się zmierzyć z bardzo mocną drużyną Kolejarza. Widać było, że do składu wrócili etatowi zawodnicy bo przewaga w posiadaniu pilki była bardzo wyraźna. Był to bardzo ciężki mecz dla naszych zawodników. Kolejny raz musieliśmy rotować zawodnikami, ale najważniejsze że wygraliśmy i dopisujemy sobie trzy punkty.

Trener Kamil Król po zwycięstwie z Kolejarzem.

W niedzielne popołudnie na stadionie Płomienia zmierzyły się dwa zespoły, które do tej pory nie zdobyły punktów. Trener Kamil Król w pierwszym składzie z różnych przyczyn dokonał sporo zmian. Początek zdecydowanie należał do Kolejarza, który zamknął nas na naszej połowie tworząc kilka dogodnych okazji. Przede wszystkim po rzucie różnym i strzale w poprzeczkę z kilku metrów. Później groźnie centrowali oraz oddawali strzały z dystansu. W 16 minucie meczu Płomień w zasadzie wyprowadził pierwsza akcję po za własną połowę. Z lewej strony w pole karne dośrodkował Haszczyc, na piątym metrze obrońca Kolejarza zawahał się z wybiciem piłki i ta znalazła się pod nogą Kamila Musiała, który uderzył obok bramkarza. Mieliśmy od tej pory przewagę jednego gola, ale wciąż posiadanie piłki było po stronie Kolejarza. Do końca pierwszej połowy goście sprawiali lepsze wrażenie. Płomień nie mógł stworzyć dogodnej okazjj, ale wynik był pozytywny dla nas.

Po zmianie stron Trener decydował się na zmiany, aby wzmocnić środek pola. Trochę obraz gry uległ zmianie ze względu na zachowaną większą ilość sił u naszych graczy. Goście bowiem dokonali tylko jednej zmiany. W Płomieniu Trener w całym meczu zrobił pięć zmian. Kolejarz w drugiej części nadal był groźny. Przede wszystkim stałe fragmenty były dużym zagrożeniem i Marcin Wydra wraz z obroną miał sporo pracy. W 73 minucie na boisko w barwach Płomienia pojawił się Przemysław Zawada, który po 7 latach gry w Ks Tymbark wrócił do Płomienia. Wszedł na atak i był najjaśniejszym punktem na placu Płomienia. W kilka minut miał dwie znakomite okazje do zdobycia bramki. Przede wszystkim sytuacja sam na sam w której uderzył w bramkarza z 16 metrów. Później oddał strzał z połowy boiska bardzo mocny tuż obok bramki. Sytuacje sam na sam miał Kamil Musiał, ale zbyt daleko wypuścił piłkę i bramkarz przejął piłkę. W doliczonym czasie gry goście mieli setkę na wyrównanie. Po ładnej skladnej akcji napastnik znalazł się na 11 metrze i oddał mocny strzał na nasze szczęście nad bramką.

Płomień wygrywa po bardzo ciężkim meczu z Kolejarzem 1:0. Gra napewno pozostawia wiele do życzenia, ale na całe szczęście pierwsze punkty wpadają na nasze konto.

Zwycięstwa: 1, Remisy: 0, Porażki: 1, Bilans bramkowy: -2

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 834 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) - Kolejarz Stróże ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.