16. [] D. Wojtas [wszedł] 90' ( K. Koza )
  17. [] T. Gawron
Średnia wieku: 26 lat
Ustawienie: 1-4-5-1

Seniorzy Płomienia wygrywają w bardzo ważnym spotkaniu zdobywając tym samym 1 miejsce w rundzie jesiennej A klasy Limanowskiej.

Przed zaległym spotkaniem 9 kolejki A klasy Limanowskiej drużyna Dobrzanki zajmowała pierwsze miejsce w tabeli z 21 punktami. Płomień po dziewięciu meczach zajmował drugie miejsce z 20 punktami. Każdy zdawał sobie sprawę jaka stawka toważyszy temu spotkaniu.ry

Od samego początku było bardzo nerwowo. Dużo fauli i agresji z obu stron. Początek spotkania zdecydowanie dla Dobrzanki, która pierwsze kilka minut spędziła na połowie Płomienia oddając groźne strzały z dystansu. W 10 minucie Płomień wyprowadza szybką kontrę prawą stroną, ale piłka dotarła na lewą część boiska tam krótka gra Tomka Łątki i Marcina Piwki, piłka dostarczona na 16 metr do Konrada Kozy, który pięknym technicznym strzałem umieszcza piłkę w okienku bramki strzeżonej przez Pietrzaka - 1:0 . Kilka minut później w polu karnym Płomienia sprytnie zachowuje się zawodnik Dobrzanki, który przewraca się z Mariuszem Golonką, który był najbliżej zawodnika i sędzia dyktuje rzut karny mimo protestów zawodników Płomienia. W 17 minucie gola z rzutu karnego zdobywa Kamil Majerczyk i mamy 1:1. W tej części jeszcze kilka okazji zarówno Płomienia jak i Dobrzanki, ale tez mnóstwo sytuacji nerwowych, fauli oraz brzydkiej gry. Było bardzo twarde graniem, ale i piękne bramki. W 45 minucie rzut wolny z lewej strony rozgrywa Mariusz Golonka, który gra krótko z Konradem Kozą, ten wymienia piłkę z Tomaszem Łątka i oddaje celny strzał w śodek bramki, piłka zmienia bieg po odbiciu od środkowego obrońcy, myli bramkarza i wpada do siatki pod ręką ostatniego zawodnika Dobrzanki. Po bramce nerwowo i żółta kartka dla Konrada Kozy za zbyt ekspresyjne pokazywanie radości. Chwilę później Mateusz Łątka zostaje usunięty z ławki rezerwowych za krytykowanie decyzji Sędziego. Do przerwy mamy prowadzenie Płomienia mimo iż w tej części to Dobrzanka stworzyła więcej okazji i miała przewagę.

Po zmianie stron idealnie zaczyna drużyna Płomienia bo już w 46 minucie gola zdobywa Marcin Piwko w sytuacji sam na sam, piłkę zgrał mu głową Michał Krywoborodenko - 3:1. W kolejnych minutach Płomień zdobywa przewagę i kilka razy groźnie atakuje. Tym czasem Dobrzanka ma rzut wolny w okolicach pola karnego. Zamieszanie pod bramką Przemysława Zawady i strzał oddaje Damian Smoleń, zaskakując naszego bramkarza 3:2. W kolejnych minutach zrobiło się nerwowo, ale sytuacja z 66 minuty daje więcej spokoju dla Płomienia. Po ineligentnym i szybkim rozegraniu, rzutu wolnego przez Konrada Kozy piła trafia do Tomasza Łątki, który mija bramkarza i wycofuje z powrotem na 16 metr, tam mocny strzał lewą nogą i Konrad Koza kompletuje Hattricka - 4:2. Do końca meczu walka i determinacja Płomienia pozwoliła na oddalenie gry na środek boiska. Świetnie grał cały zespół w defensywie na czele ze stoperami i bramkarzem. W 90 minucie wynik ustala Michał Krywoboodenko, który po podaniu od Filipa Michalika wypracował sobie sytuację sam na sam i bez skrupułów pokonuje bramkarza Dobrzanki 5:2.

Twardy i trudny mecz wygrywa drużyna Płomienia. Mnóstwo emocji negatywnych w tym spotkaniu, ale i piękne akcję, zaangażowanie i determinacja do samego końca. Gratulacje dla drużyny Płomienia i Trenera Mateusza za zwycięstwo w tym arcytrudnym meczu. Dziękujemy Dobrzance za twardą walkę i grę do końca.

Zwycięstwa: 4, Remisy: 0, Porażki: 4, Bilans bramkowy: -7

Wyślij sms o treści TXT PLOMIEN 928 na numer 7268 a bezpośrednio po zakończeniu meczu Lks Płomień Limanowa ( Seniorzy ) - Dobrzanka Dobra ( Seniorzy ) otrzymasz sms zwrotny z jego wynikiem.